Przejdź do głównej zawartości

Jak zostać informatykiem



Wbrew pozorom, nie aż tak trudno. W naszej szkole już po 2 latach nauki, dostajesz dyplom technika i masz trzy kwalifikacje zawodowe.
To była marchewka, a teraz kij. Bo musicie wiedzieć, że by odnaleźć się, na tych studiach, mieć z nich frajdę i wynieść morze informatycznej wiedzy, trzeba mieć do tego dryg.
Analityczny umysł i kreatywność to magiczne słowa otwierające przed Wami wrota informatycznej kariery.
A co trzeba zrobić, by przed nimi stanąć? Innymi słowy JAK ZOSTAĆ INFORMATYKIEM.




 
Po pierwsze znaleźć szkołę, w której chcemy się uczyć. Jeśli nie chcecie spędzić na uczelni 5 bitych lat, możecie to zrobić w szkole podyplomowej takiej jak nasza w 2 lata.
Po drugie musicie złożyć papiery- sprawa oczywista.
Zaczynamy naukę i teraz, by otrzymać tytuł technika trzeba zdać trzy kwalifikacje zawodowe.
Pierwszą zdajecie już po roku, drugą pół roku później - trzecią po pełnych dwóch latach nauki.
Czemu tak, a nie inaczej? Otóż zaczynamy od podstaw, czyli
montażu i eksploatacji komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, czyli specjalizacja E.12.
Kolejno przechodzimy do bardziej zaawansowanych zagadnień; projektowania lokalnych sieci komputerowych i administrowania sieciami, kwalifikacja druga E.13.
Na koniec zostaje wisienka na informatycznym torcie, czyli tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (E.14).
Dobry informatyk to taki, który potrafi bezbłędnie składać i konfigurować sprzęt, projektować strony i tworzyć aplikacje. Pisze i testuje programy komputerowe.




 
Dla przyszłego pracodawcy nie bez znaczenia będzie też Wasze doświadczenie. Jesteście młodzi i wiadomo, że kończąc szkołę nie możecie mieć w CV już kilku lat pracy, ale macie praktyki, a to się również bardzo liczy.
O zarobkach informatyków tylko dwa słowa: nie narzekają.
Więc jeśli informatyka to Wasz konik i nie macie nic przeciwko fajnej pensji, to co Was powstrzymuje by swoją pasję zmienić w pracę?












Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

Dobra szkoła policealna w Krakowie. Dlaczego Gloker?

S zkoła policealna - dla kogo? W szkołach policealnych uczą się wszyscy Ci, którym zależy na szybkim (rok lub dwa lata) zdobyciu zawodu. Uczniami są najczęściej absolwenci liceum lub technikum oraz osoby, które szukają możliwości zmiany zawodu lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Wśród uczniów szkoły Gloker mamy także osoby, które zapisały się do szkoły, aby realizować hobby i swoje pasje lub marzenia, żeby zostać np. informatykiem, masażystą czy kosmetyczką. Jakie są szkoły policealne w Krakowie? Lista szkół policealnych w Krakowie jest całkiem spora. Można odnaleźć tu siedziby wielu znanych placówek, takich jak: Teb Edukacja, Żak czy Cosinus, a wśród nich także naszą - bezpłatną szkołę policealną Gloker . Czytaj dalej, by dowiedzieć się po czym rozpoznać dobrą szkołę policealną. Wybór szkoły to istotna decyzja, ponieważ to od niej zależy, jaki poziom edukacji zdobędziesz i czy spędzisz ten czas w przyjemnej atmosferze. Wielu z naszych słuchaczy ocenia czas nau