Przejdź do głównej zawartości

Stylizacja i wizaż - pracuj z pasją!


Stylizacja i wizaż to kierunek dla prawdziwych pasjonatek i pasjonatów, dla których obcowanie z pięknem,artyzmem i drugim człowiekiem stoją na pierwszym miejscu. Jest to kierunek, który wymaga zdolności manualnych, dobrego wyczucia estetyki, umiejętności łączenia kolorów czy kompetencji interpersonalnych. W tej pracy trzeba nieustannie obcować z drugim człowiekiem. Świat mody i makijażu nie powinien skrywać żadnych tajemnic przed prawdziwym specjalistą. Warto więc śledzić trendy w branży i zdobyć elementarną wiedzę z zakresu wizażu i stylizacji. W szkole policealnej Gloker na kierunku Wizaż i stylizacja zdobędziesz właściwe kwalifikacje i rozwiniesz skrzydła. Dbamy o to, by każdy przetestował się w praktyce, ale i zapoznał z cenną teorią. Najważniejsze, by jak najwięcej wynieść ze szkoły.

Ile zarabia wizażystka/stylistka?
Zarobki bywają różne, ale przed wizażystami i stylistami rozwijają się naprawdę ciekawe perspektywy. Ten zawód umożliwia połączenie pasji z dobrą, dochodową pracą. Wynagrodzenie może wahać się w przedziale 3000-5000zł, a czasem nawet więcej. Wszystko zależy od miejsca pracy, umiejętności i chęci.

Gdzie pracuje wizażystka i stylistka?
Możliwości jest wiele. Instytucje, które potrzebują własnych wizażystów i stylistów to między innymi teatr, telewizja, plany filmowe, agencje modelek, gabinety kosmetyczne, sklepy kosmetyczne. Jest to również zawód, który pozwala na samodzielne prowadzenie działalności, na przykład jako personal shopper czy wykonywanie makijaży ślubnych i okolicznościowych.

Ciekawostki z historii makijażu
Kiedyś to jasna cera była symbolem klasy i dobrego statusu społecznego. Opalona twarz była efektem długotrwałej, fizycznej pracy na dworze, której podejmowały się kobiety z niższych warstw społecznych. Celowo próbowano osiągnąć efekt bladej twarzy. Jak go osiągano? W XIV wieku upuszczano sobie krew, a w starożytnym Egipcie stosowano w tym celu pijawki. Egipcjanki w pielęgnacji kosmetycznej sięgały równie chętnie po mirrę, wino, oliwę, a nawet wątrobę jaszczurek. W renesansie natomiast twarz malowano białym ołowiem, a typowym składnikiem pudru był arszenik. Wielokrotnie zdawano sobie sprawę ze szkodliwości wykorzystywanych składników, ale mimo to nie zaprzestano ich używania.  

A czym malowano usta kiedy nie było szminek, którymi możemy cieszyć się dzisiaj? Wykorzystywano owoce leśne czy krokosza barwierskiego. W XVIII wieku czerwona szminka była, na przykład we Włoszech, symbolem przynależności do wyższej klasy społecznej. Za to w epoce wiktoriańskiej, kobiety Anglii stroniły od wyraźnego makijażu. Preferowały subtelne podkreślenie urody, w tym jasny makijaż ust. Dystans do mocnego malowania twarzy utrzymywał się w Anglii do lat 20. XX wieku, kiedy to rozpoczęto masową produkcję kosmetyków.  

A kim był Maksymilian Faktorowicz? Pewnie znacie markę Max Factor? To polsko-żydowski założyciel tej słynnej marki. Pierwszą linię kosmetyków wypuścił w 1909 roku, a w 1927 za sprawą rozszerzonej działalności marketingowej podbił Stany Zjednoczone, by niedługo rozpocząć sprzedaż kosmetyków w 80 innych krajach świata.

Ucz się za 50zł miesięcznie! Zapisz się na drugi kierunek bezpłatny, a Stylizacja i wizaż wyniesie Cię jedynie 50zł za miesiąc nauki.REKRUTACJA TRWA DO 15 WRZEŚNIA. 
PO 15 WRZEŚNIA ZAPISY PRZYJMUJEMY, JEŚLI BĘDĄ MIEJSCA. Dowiedz się czy są jeszcze miejsca - napisz email lub zadzwoń. 

Sekretariat ul. Szlak 32/1, Kraków

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker
1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów- można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarialne (jeżeli jest ono wystawione za granicą musi …

Dwa zawody w jeden rok, czyli jak szybko zostać Specjalistą ds. HR i księgowym

Prosta droga do sukcesu Specjaliści ds. HR pewnie wkroczyli w rok 2019. Znajdują się na liście zawodów deficytowych, co oznacza, że będzie pojawiać się coraz więcej ofert pracy, a pracownicy będą bardziej cenieni na rynku. Wystarczy spojrzeć na listę zawodów przygotowaną przez portal Business Insider, by przekonać się, że tak rzeczywiście jest. Dlatego w ramach programu aktywizacji zawodowej postanowiliśmy do naszej bezpłatnej księgowości dorzuć kurs z zakresu kadr - z bardzo dużym dofinansowaniem. Dzięki temu w 1 rok można zdobyć dwa zawody.

Specjalista ds. HR - kto to właściwie jest? HR czyli Human Resources, oznacza zasoby ludzkie. Obecnie każda większa firma posiada w swojej strukturze dział HR, którego pracownicy odpowiadają za rekrutację, szkolenia i politykę personalną w organizacji. Specjaliści zajmują się sprawami kadrowo-płacowymi, zatrudniają pracowników, rozliczają urlopy czy zwolnienia lekarskie, naliczają wynagrodzenia. Jest to mocno związane z popularnymi kiedyś “kadrami”…

Jak skorzystać z dofinansowania i uczyć się za 50zł miesięcznie?

Powoli koniec rekrutacji - sprawdź jak się zapisać
Jak skorzystać z dofinansowania na naukę w szkole policealnej Gloker? Dzięki dofinansowaniu obniżamy czesne do zaledwie 50zł za miesiąc. Rekrutacja do 15 września.

Jak skorzystać z dofinansowania? 
Zapisz się na drugi kierunek bezpłatny, a kierunek płatny wyniesie Cię jedynie 50zł miesięcznie. Tym sposobem możesz uczyć się na aż dwóch kierunkach za tak niewielką kwotę!

Jak pogodzić naukę na dwóch kierunkach?
U  nas bez problemu połączysz naukę na dwóch kierunkach. Zjazdy na kierunkach zaocznych bezpłatnych nie pokrywają się ze zjazdami na kierunkach zaocznych dofinansowanych. Zajęcia odbywają się naprzemiennie (nie dotyczy to kierunków w trybie weekendowym - zajęcia w każdy weekend). Możesz też wybrać tryb dzienny + tryb zaoczny. W sekretariacie dowiesz się więcej na temat trybów nauczania na poszczególnych kierunkach - zadzwoń.

Na jakie kierunki bezpłatne jeszcze rekrutujemy?  
Technik masażysta z fizjoterapią
Opiekun medyczny
Terapia zajęcio…