Przejdź do głównej zawartości

Semper Augustus, Keukenhof, Sieradzan - co wiesz o florystyce?



Semper Augustus – ile może kosztować jedna cebulka?

Semper Augustus to cebulka tulipana. W XVII-wiecznej Holandii, w trakcie panowania tzw. tulipanomanii, cena tej wyjątkowej cebulki wyniosła aż 6000 guldenów. Czy to dużo? Tona masła kosztowała wtedy 100 guldenów, a 8 sporych rozmiarów świń można było nabyć za 240 guldenów. Za tulipany oddawano nawet nieruchomości!

Keukenhof -7 milionów kwiatów

Keukenhof to największy ogród kwiatowy na świecie. Znajduje się w miejscowości Lisse w Holandii. To, co wyjątkowe to fakt, że ogród jest czynny wyłącznie wiosną. Dzieje się tak za sprawą kwitnących w tym okresie kwiatów – nie tylko tulipanów, ale i żonkili, krokusów, hiacyntów i wielu innych. Miliony kolorowych i pachnących kwiatów tworzą bajkową atmosferę, w której z pewnością można się zatopić i zapomnieć o świecie. 

Sieradzan – Sekunda

To nazwiska prawdziwych wirtuozów florystyki. Zygmunt Sieradzan reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Fleurop-Interflora. Piotr Sekunda również należy do grona szczególnie utalentowanych florystów w kraju. Ich roślinne dzieła sztuki powstają obecnie w założonej przez nich pracowni Sekunda & Sieradzan Floral Design.

Tulipan Gen.Sosabowskiego

W Dzień Zwycięstwa obchodzony corocznie w Holandii nadano imię nowej odmianie tulipana – ”tulipan gen.Sosabowskiego”. Generał Sosabowski był oficerem Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Kto jeszcze ma swój tulipan? Na przykład Jan Paweł II, Aleksander Kwaśniewski, gen. Stanisław Maczek.

Gdzie pracuje florysta?

Aranżacje florystyczne są coraz bardziej popularne w branżach wnętrzarskiej, eventowej, ślubnej, dekoratorskiej. Pracownie florystyczne mogą zatem liczyć na rozmaitych zleceniodawców, a co za tym idzie mediana zarobków w tym zawodzie stale rośnie.

Jak zostać florystą?

W szkole policealnej Gloker możesz zostać bardzo dobrze przygotowanym do pracy florystą! Nauka na tym kierunku jest bezpłatna (istnieje jedynie opłata za materiały florystyczne i kartę egzaminacyjną przy sesji), a kierunek trwa zaledwie rok. Uczymy teorii, ale duży nacisk kładziemy również na praktykę.

Co ważne – w szkole Gloker wciąż 

można zapisać się na florystykę! 

Potrzebne jest świadectwo ukończenia szkoły średniej i ksero dowodu. Oświadczenie, umowę i kwestionariusz możecie pobrac tutaj lub wypełnić w sekretariacie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac