Przejdź do głównej zawartości

Pracuj w opiece medycznej. Poznaj nasze bezpłatne kierunki.

Praca w opiece to propozycja dla osób o wysoko rozwiniętych umiejętnościach społecznych i interpersonalnych. Niezbędna okaże się tu komunikatywność, miłe usposobienie, chęć niesienia pomocy, ale również wysoka odporność psychiczna i fizyczna. 



Branża medyczna wymaga stałego kontaktu z osobami, które borykają się z problemami zdrowotnymi, a opieka nad nimi to niesienie wsparcia zarówno w codziennych czynnościach fizjologicznych i medycznych, jak i na płaszczyźnie zdrowia psychicznego. 

Medycyna i pokrewne zawody, między innymi te z zakresu opieki nad chorym, to dziedziny, w których zawsze będzie zapotrzebowanie na specjalistów. Nic nie jest w stanie zastąpić człowieka i tego, czym może obdarzyć on drugą osobę. Jest to szczególnie istotne w przypadku zawodów opiekuńczych.

Jeżeli czujesz, że sprawdzisz się w tej roli, zobacz nasze propozycje dla Ciebie: 

Uwaga, wszystkie wymienione wyżej kierunki są bezpłatne, a nauka trwa 1 rok lub 2 lata. 

Opiekun medyczny - charakterystyka zawodu 


Opiekun medyczny sprawuje opiekę nad podopiecznym, któremu pomaga w podstawowych czynnościach życiowych. Aktywizuje go, angażuje w życie społeczne. Podczas zajęć w naszej szkole, słuchacz nabywa kompetencje z zakresu pełnienia profesjonalnej opieki, rozpoznawania i rozwiązywania potrzeb chorego, asysty podczas zabiegów pielęgniarskich oraz obsługi specjalistycznego sprzętu. 

Praca: zatrudnienie można znaleźć w szpitalach, hospicjach, sanatoriach, domach opieki społecznej, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz u osób prywatnych. Pracy można szukać także za granicą, zwłaszcza w Niemczech, gdzie zapotrzebowanie na tych specjalistów jest duże, a zarobki wynoszą około 2000 euro miesięcznie. 

Zarobki: średnia wynagrodzeń w Polsce wynosi około 2600 zł. 

Czas nauki na kierunku: 1 rok.

Opiekun w Domu Pomocy Społecznej - charakterystyka zawodu 

Opiekun w DPS zajmuje się szeroko rozumianą organizacją czasu i aktywności osób przebywających w domach opieki. Aktywizuje ich, wspiera, stymuluje wielokierunkowy rozwój. Słuchacz tego kierunku przyswaja wiedzę z zakresu teoretycznych podstaw opieki, metodyki pracy opiekuńczo-wspierającej, trenuje umiejętności społeczne oraz poznaje zasady organizacji pracy w domu pomocy społecznej. 

Praca: ofert pracy można szukać w domach pomocy społecznej, ośrodkach opiekuńczych oraz u osób prywatnych. 

Zarobki: mediana zarobków wynosi w tym przypadku około 2400zł. 

Czas nauki na kierunku: 2 lata.



Opiekunka środowiskowa z aktywizacją podopiecznych - charakterystyka zawodu 

Opiekunka środowiskowa w swej codziennej pracy zajmuje się wspieraniem osób schorowanych, starszych, osamotnionych lub mających problem z samodzielnością. Pomaga w czynnościach niezbędnych każdego dnia - zajmuje się domem, zakupami, organizacją życia. Co równie ważne, wspomaga podopiecznego w czynnościach fizjologicznych, dba o higienę, a także motywuje do większej aktywności i kreatywności. 

Praca: opiekunka czy opiekun mogą pracować u osób prywatnych, ale także w ośrodkach służby zdrowia, DPS i innych instytucjach opiekuńczych. 

Zarobki: uśredniona wartość wynagrodzenia na tym stanowisku to około 2500 zł. 

Czas nauki na kierunku: 1 rok.

Terapia zajęciowa - charakterystyka zawodu 

Terapeuta zajęciowy jest przygotowywany do diagnozowania problemów psychospołecznych oraz biologicznych swych podopiecznych oraz wdrażania metod terapeutycznych, pozwalających na ich eliminację lub zmniejszenie. Planuje i realizuje indywidualny lub grupowy plan terapii. Absolwent jest gotowy do planowania, prowadzenia i ewaluacji działań z zakresu terapii zajęciowej. Przykładowe formy terapii, które może prowadzić to arteterapia, ergoterapia czy socjoterapia. 

Praca: terapeuta może pracować w domach opieki społecznej, ośrodkach opieki nad seniorami, a także prowadzić warsztaty terapii zajęciowej w ramach własnej działalności gospodarczej. 

Zarobki: średnia kwota to około 2900zł. 

Czas nauki na kierunku: 2 lata.


Asystent osoby niepełnosprawnej - charakterystyka zawodu 

Asystent osoby niepełnosprawnej to zawód dla osób opanowanych oraz odpornych psychicznie. Asystent, tak zwany AON, rozwiązuje problemy osoby podopiecznej, udziela pomocy w razie potrzeby. Aktywizuje ją fizycznie, psychicznie i społecznie. Samodzielnie wykonuje określone zabiegi pielęgnacyjne. Sprawuje opiekę nad przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi osobami. Towarzyszy im w życiu codziennym i organizuje czas. 

Praca: AON może znaleźć zatrudnienie w szpitalach, hospicjach, sanatoriach, domach opieki społecznej, domach seniorów lub w ośrodkach rehabilitacyjnych.

Zarobki: średnie wynagrodzenie waha się w przedziale 2600-2900zł.

Warunki rekrutacji na powyższe kierunki 

Podstawowym warunkiem przyjęcia na powyższe kierunki medyczne jest posiadanie ukończonej szkoły średniej. Matura nie jest jednak wymagana. Nie prowadzimy egzaminów wstępnych - liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsca na każdym kierunku jest ograniczona. Kierunki są bezpłatne. 

Zarezerwuj sobie miejsce poprzez szybki formularz online - zajmie Ci to dosłownie minutę. 
Po dokonaniu rezerwacji musisz dostarczyć do nas dokumenty, by sfinalizować proces rekrutacji. 


Liczymy na to, że dołączysz do naszego grona:) Serdecznie zapraszamy. 
Pracuj w opiece!








Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego