Przejdź do głównej zawartości

Złota jesień w Krakowie.

fot. apetytnazycie.pl

Jesień złota, co nie znaczy, że szalik i może nawet rękawiczki, nie będą potrzebne.
Przychodzi wreszcie wymarzony wolny wieczór, lub weekend. Pogoda cudna, albo przynajmniej nie leje. Siedzimy z kubkiem kawy w ręku i zastanawiamy się, co robić. To definitywnie nie jest moment na książkę pod kocykiem, play station czy kolejny serial! Zdecydowanie w takich momentach myślimy: szkoda życia! szkoda tak pięknego dnia!
Co robić? Gdzie iść? Nawet rodowici krakusi czasem nie wiedzą ;)
Mamy dla Was kilka podpowiedzi.
Na fotce pięknie prezentują się dynie w jednym z najstarszych hoteli Krakowa, hoteli na emeryturze oczywiście: FORUM PRZESTRZENIE.
Leżaczki, dla zmarzluchów koce i kominek-koza w środku, dobre jedzenie, liczne warsztaty i imprezy modowo-designerskie, ale przede wszystkim, widok na Wawel :)

fot. miastokobiet.pl

To na rozgrzewającą herbatkę, spotkanie ze znajomymi, zebranie ekipy i ruszamy dalej. Dla odważnych rowery, dla bardziej wygodnych po prostu spacer.
Kolejnym zjawiskiem przyrodniczym Krakowa, którego nie można nie zobaczyć jest ZALEW ZAKRZÓWEK.


Zakrzówek zwany przez krakusów potocznie "skałkami", to jedno z najpiękniejszych miejsc w Krakowie. Uwaga na strome zbocza, wysokie skały, w ogóle uwaga- jest pięknie, ale i śmiertelnie niebezpiecznie, jeśli ktoś nie uważa, gdzie stawia stopy. Na odważniejszych czeka szkoła nurkowania. Dla romantycznych cudne miejsce na jesienny piknik, dla lubiących spacery- rozległe wokół lasy i pobliskie Skałki Twardowskiego.



 

Stąd rowerami do LASKU WOLSKIEGO, mamy zaledwie 20 minut. Lećmy! Warto. Nie tylko dla amatorów jazd ekstremalnych, dla biegaczy i psów-posiadaczy także.

fot. wawel.pl
Zwierząt zagrażających życiu brak, za to cisza, spokój i świeże (jak na Kraków) powietrze. 
Można poszaleć na ścieżkach rowerowych, można odwiedzić (ale tylko w niektóre dni) Klasztor Ojców Kamedułów i winnicę w Srebrnej Górze.
  
Zmarzliśmy trochę, ale nie na tyle by wracać do domu. Rowery w ruch i wracamy do centrum.
Mała wycieczka bulwarami wiślanymi. I po drodze kolejny punkt obowiązkowy w Krakowie.
Barki na Wiśle.




Do wyboru do koloru. Oldschoolowe, nowoczesne i tradycyjne: Alrina, Augusta, Basia, Aquarius i wiele innych. Wszystkie czekają.  Można usiąść na pokładzie, pod kocykiem, wypić dobrą kawę lub grzańca i podziwiać Kraków z innej strony.
W ciągu dnia serwują jedzenie, a dla wytrwałych po zmroku - naprawdę fajne imprezy.
 Więc jeśli już zdecydowaliśmy się zrobić sobie małe wagary, a za oknem złota piękna jesień, nie siedźmy w domu! 
Nasz mózg też potrzebuje przewietrzenia i odpoczynku. Weźmy go na spacer.
Potem znacznie chętniej wrócimy na zajęcia.
Czekamy na Wasze wypoczęte mózgi :)
Miłego włóczenia- GLOKER.
 
 









Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac