Przejdź do głównej zawartości

Wielkanoc na odległość, czyli jak zorganizować zdalne święta

Czy ktoś z Was pamięta taką Wielkanoc, jak teraz? My nie! 
To z pewnością jedyne w swoim rodzaju święto, które przejdzie do historii:) 


Wielkanoc - zdalna, z zakazem wychodzenia z domu, bez spotkań rodzinnych. Do tego nie jesteśmy przyzwyczajeni, jednak nie warto tracić uśmiechu i podejść do tej niecodziennej sytuacji od drugiej strony - te dni z pewnością zapiszą się w naszej pamięci, jako coś wyjątkowego. Spędzimy je we własnych domach, tylko z najbliższymi, z którymi mieszkamy. Dzięki temu możemy bardziej skupić się na tym, co ważne - wyciszyć się, uspokoić, nie ganiać za zbędnymi zakupami i sprawami, które odciągają myśli od sedna świąt. Zakaz wyjazdu nie oznacza jednak, że nie można się zobaczyć, porozmawiać i spędzić razem z rodziną wspólnych chwil! Jak więc zorganizować zdalną Wielkanoc? Oto kilka sposobów na udane święta na odległość:) 

Wideokonferencja z rodziną

Dzisiejsze narzędzia bez żadnego problemu umożliwiają nam kontakt z drugą osobą - nie tylko głosowy, ale również video. Szykujcie zatem Skype'a czy telefony, które pomogą Wam przeprowadzić profesjonalną, grupową konferencję z całą rodzinką :) Możesz połączyć się nie tylko z jedną osobą, ale z wieloma na raz, więc rodzinne śniadanie Cię nie ominie. Aplikacje umożliwiające kontakt są dosyć łatwe w obsłudze, ale i tak warto porozmawiać wcześniej ze starszymi osobami z rodziny i wyjaśnić im, w jaki sposób mogą się skontaktować i Cię zobaczyć - niech nowe technologie ułatwią kontakt z rodziną na całym świecie :)

Nie musisz rezygnować ze świątecznych akcentów i tradycji

Choć nie pójdziesz z koszyczkiem wielkanocnym do kościoła, nie musisz z niego rezygnować. Jeżeli cenisz sobie świąteczne tradycje, trzymaj się ich nadal, tylko w nieco innej formie. Pamiętaj, że bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze. Nadal możesz ozdabiać pisanki i szykować koszyk, pełen świątecznych elementów, szczególnie jeśli masz w domu dzieci - będzie to dla nich piękna atrakcja. Twoje mieszkanie może mieć równie świąteczny wyraz, jak co roku. Zróbcie foto-konkursy, pochwalcie się ozdobami w najlepszych technikach - internet jest pełen inspiracji! 

Rodzinny seans filmowy 

Tak, jak najbardziej rodzinny! Nawet mimo tego, że nie możecie być fizycznie obok siebie. Jeśli ktoś z Was w czasie długich, świątecznych dni zawsze lubił sobie trochę poleniuchować i miał w zwyczaju organizować rodzinne maratony filmowe, to nic straconego. Umów się z rodziną na oglądanie wybranego filmu w tym samym czasie, a po jego zakończeniu utwórzcie telekonferencję przy kawie i ciastku, na której omówicie Wasze filmowe wrażenia:) 

Przetestuj swoje kulinarne możliwości 

Z jednej strony będzie mniej osób do częstowania, ale z drugiej strony będzie też więcej czasu. Może to okazja, by w końcu wypróbować nowy przepis, który od dawna chodził Ci po głowie? Jak się nie uda, to przynajmniej nikt się nie dowie ;) 

Pamiętaj o bliskich, którzy Cię potrzebują 

Być może są wokół Ciebie osoby starsze lub potrzebujące, które ze względu na kwarantannę nie są w stanie wyjść do sklepu i zrobić świątecznych zakupów. Pamiętaj o nich, może potrzebują Twojej pomocy. Zawsze możesz do nich zadzwonić i zapytać czy będąc w sklepie możesz coś dla nich kupić albo podrzucić im jeden ze swoich wielkanocnych wypieków. 

Co ze świątecznym ubiorem? 

Nawet jeśli święta spędzasz tylko z jedną osobą, możesz zadbać o odświętny wizerunek. Pomoże Wam to zachować uroczysty charakter tego dnia i mimo licznych ograniczeń, odczuć aurę niezwykłości. Przebywając stale w domu i oddając się pracy zdalnej można nieco popaść w rutynę. Ileż to już razy rozpoczynało się pracę, będąc jeszcze w piżamie, czyż nie? ;) Niekoniecznie sprzyja to efektywności, choć każdy sam wie, jak najlepiej mu się pracuje. W święta pozwól sobie się wystroić!


A Wy, co sądzicie o takiej Wielkanocy? 
Mamy nadzieję, że będziecie trzymać się zdrowo, ciepło i radośnie! Życzymy udanych świąt :) 

Wracamy do Was 15 kwietnia. 
Udanej - Zdalnej Wielkanocy <3 font="">




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac