Przejdź do głównej zawartości

Gloker - bezpieczna nauka w czasie pandemii

Bezpieczna nauka w szkole policealnej Gloker to dla nas priorytet. Zobacz, jakie zasady stosujemy, by uchronić Was przed ryzykiem. Wiemy, że dzięki odpowiednim warunkom i wzajemnej współpracy, nauka nadal może być spokojna. 



Zajęcia odbywają się w trybie tradycyjnym. W określonych przypadkach na mocy decyzji Dyrektora forma nauki może zostać przekształcona w tryb hybrydowy (tradycyjnie+zdalnie) lub w tryb wyłącznie zdalny. 

W Gloker podejmujemy szereg działań mających na celu minimalizację ryzyka w obliczu istniejącego zagrożenia epidemią Sars-cov2. Jasno wyznaczamy zasady funkcjonowania szkoły, szkolimy pracowników, a Wam - naszym drogim słuchaczom - chcemy przekazać najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznej nauki. Zależy nam na zdrowiu oraz spokojnej nauce, dlatego stosujemy się do kilku niezmiernie ważnych reguł.  Oto one: 


1. Dezynfekuj dłonie 

W naszej szkole pojawiła się nowa stacja do dezynfekcji dłoni. Każda osoba wchodząca na teren szkoły zobowiązana jest zdezynfekować dłonie lub nosić rękawiczki. Serdecznie prosimy o dezynfekcję dłoni również przed wejściem do sekretariatu. Zaleca się również częste i długie mycie rąk wodą z mydłem. 

2. Załóż maseczkę 

Na terenie szkoły poruszaj się mając zasłonięte usta i nos, najlepiej przy pomocy maseczki. 

3. Bezpieczny sekretariat 

Sekretariat to miejsce, gdzie wielu z Was przychodzi dopełnić różnych formalności. Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości stojąc w kolejce. Ubierz maseczkę i zdezynfekuj ręce przed wejściem do sekretariatu. 

4. Nie przychodź z objawami choroby 

Nie czujesz się najlepiej? Masz objawy przypominające infekcję górnych dróg oddechowych? Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo przychodząc do szkoły. Skontaktuj się z lekarzem, by zadbać o swoje zdrowie. 

5. Zasada zwiększonej ostrożności 

Pamiętaj o tym, by nie dotykać oczu, ust czy nosa. Staraj się również nie dotykać różnych powierzchni, kiedy nie jest to konieczne. Niektóre sprzęty znajdujące się w szkole zostały oznaczone informacją "Nie dotykać", co oznacza, że trudno poddać je dezynfekcji. Prosimy o stosowanie się do reguł. 

6. Dezynfekujemy sprzęt i sale 

Po każdym dniu zajęć oraz jeżeli jest to możliwe po każdych zajęciach dezynfekujemy sale wykładowe i ćwiczeniowe wraz z ich wyposażeniem. Wietrzymy sale i korytarze przynajmniej raz na godzinę. 

Poniżej mamy dla Was infografikę z podsumowaniem najważniejszych zasad oraz - jeszcze niżej - pełną treść regulaminu dot. bezpieczeństwa w szkole. 





 R E G  U L A M I N 

funkcjonowania od 01 września 2020 w warunkach pandemii
GLOKER Niepublicznej Szkoły Policealnej w Krakowie,            GLOKER Niepublicznej Szkoły Policealnej Nr 2
oraz GLOKER Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego


Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło następujące warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie:

Wariant A – tradycyjna forma kształcenia

W szkole funkcjonuje tradycyjne kształcenie. Obowiązują wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół i placówek oświatowych. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół i placówek. 

Wówczas dopuszczalne będą dwa warianty kształcenia: B i C.  

 Wariant B – mieszana forma kształcenia (hybrydowa)

Dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia grupy lub całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne). Będzie to zależało od sytuacji epidemicznej na danym terenie, w danej szkole czy placówce. Decyzję podejmie dyrektor po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i otrzymaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Opinie te, będzie można – z uwagi na konieczność podejmowania szybkiej decyzji – uzyskać pisemnie, ustnie, za pomocą maila, telefonu.

 Wariant C – kształcenie zdalne

Dyrektor szkoły, placówki może podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej). Konieczna będzie w tym przypadku zgoda organu prowadzącego i pozytywna opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Minister Edukacji Narodowej nadal zachowuje uprawnienie do ograniczenia zajęć w szkołach na terenie kraju.

W związku z powyższym oraz zgodnie z wytycznymi  MEN, MZ i GiS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek Dyrektor wprowadza następujące zasady organizacji zajęć obowiązujące w GLOKER Niepublicznej Szkole Policealnej w Krakowie, GLOKER Niepublicznej Szkole Policealnej  Nr 2 oraz GLOKER Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego                    od 1 września 2020 roku do odwołania:

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń/słuchacz bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie, w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

2. Przy wejściu do budynku oraz na terenie szkoły znajduje się informacja o obowiązku zakrywania ust i nosa, konieczności dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego,

3. Wszyscy wchodzący do budynku szkoły proszeni są o skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.

4. Osoby przebywające w szkole zobowiązuje się do stosowania środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.

5. W przypadku zaobserwowania u osoby znajdującej się na terenie szkoły objawów mogących wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy poinformować o tym zdarzeniu, w trybie pilnym dyrektora szkoły.

7. Zaleca się zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły.

8. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

9. Nie należy dotykać  przedmiotów i sprzętów zabezpieczonych przez pracowników szkoły, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, a które z powyższej przyczyny zostały oznakowane “Nie dotykać”.

10.  W salach i pracowniach ćwiczeniowych sprzęt jest  dezynfekowany po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.  Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

11. Przy wejściu głównym oraz na tablicy ogłoszeń znajdują się numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych.

12.  Należy nie przekraczać obowiązujących stref przebywania w sekretariacie szkoły.

13. Zaleca się zachowanie  odpowiedniej odległości pomiędzy stanowiskami pracy wynoszącą min. 1,5m, a jeśli to niemożliwe – stosowania środków ochrony osobistej.

14. Zaleca się, aby pracownik będący na stanowisku pracy, który odczuwa niepokojące objawy infekcji dróg oddechowych skontaktował się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, oraz poinformował o zagrożeniu dyrektora szkoły. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie zostanie poddany gruntownemu sprzątaniu, oraz zdezynfekowane powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).

15.  W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły zostaną wprowadzone zalecenia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zostanie sporządzona lista osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie. Zostaną podjęte działania  zalecone przez Głównego Inspektora Sanitarnego, dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/ oraz https://gis.gov.pl/ odnoszące się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ W PRZYPADKU ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM:

KRAKOWSKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. JANA PAWŁA II - ul.Prądnicka 80
- tel.12/614 20 00

tel. 800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dedykowanej postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Kraków - ul.Makuszyńskiego 9

Numer telefonu do kontaktu WYŁĄCZNIE DLA OSÓB, które uzyskały dodatni wynik wymazu w kierunku SARS-CoV-2: 538 418 288 Adres e-mail:   plus@pssekrakow.pl

Całodobowa infolinia w sprawach kwarantanny i zdrowia
+ 48 222 500 115


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac