Przejdź do głównej zawartości

Poradnik z cyklu "Życie w czasie pandemii". Cześć pierwsza: nauka online.

Zajęcia zdalne w Gloker 

Wszystkie zajęcia zostały zawieszone na dwa tygodnie. Oznacza to, że przez najbliższy czas zajęcia w naszej szkole policealnej odbywają się w systemie zdalnym. Wiemy, że nauka w domu nie zastąpi tej w szkole :) Dlatego z myślą o Was przygotowaliśmy poradnik, jak wykorzystać ten czas najefektywniej. 


Jak zorganizować przestrzeń do nauki?

Nauka i praca w warunkach domowych w pierwszej chwili może wydawać się przyjemna i wygodna, jednak w otoczeniu licznych "rozpraszaczy" może prowadzić do dezorganizacji i niskiej efektywności. Co w takim razie zrobić, by zorganizować sobie spokojną przestrzeń, w której będzie można się dostatecznie skupić na nauce? Podpowiadamy, które sposoby mamy sprawdzone!


  • Własna przestrzeń lub biurko

Dobrym sposobem jest wyznaczenie oddzielnego miejsca przeznaczonego wyłącznie na naukę lub pracę. Pozwoli to poczuć się, jak gdyby szło się do szkoły;) Zadbaj o odpowiednią organizację stanowiska. Niech panuje na nim porządek i czystość, a pod rękę miej zawsze najpotrzebniejsze materiały, takie jak notes czy długopis. Zwróć uwagę na umieszczenie komputera. Ma być Ci wygodnie, ale i zdrowo, dlatego półleżąca pozycja z komputerem w łóżku to niekoniecznie najlepsza opcja. Po za tym... kto by się wtedy nie rozleniwił? ;) 


Jak skutecznie uczyć się w domu?

  • Skupienie jak u mistrza zen 

A więc masz już swoją wydzieloną przestrzeń. To pierwszy krok do sukcesu! Teraz zadbaj o to, by ze spokojną głową słuchać wykładów i udzielać się podczas zajęć online. Odłóż na bok telefon, by nie kusiły Cię social media i wiadomości od innych. Jeżeli w Twoim otoczeniu przebywają w tym czasie inne osoby, poproś je uprzejmie, by starały się zachować ciszę i uszanowały Twój czas nauki. Fajnym sposobem jest założenie słuchawek, dzięki którym będziesz dobrze słyszeć nauczyciela, a przy okazji wyizolują Cię od szumu pozostałego świata;) Pamiętaj - to Twój czas, Twoja szansa na nauczenie się czegoś nowego. Myśl o sobie i tym, co możesz wyciągnąć z lekcji. Na rozrywkę też przyjdzie pora. 


  • Dobry plan przede wszystkim 

Będąc w domu, chce się jak najbardziej wykorzystać ten czas, a więc szybko odhaczyć domowe obowiązki. Jasna sprawa, natomiast równoległe sprzątanie i nauka mogą sprawić, że coś, gdzieś nie wyjdzie;) Zdecydowanie lepiej jest ustalić godziny nauki, sprzątania, przerwy lub innych aktywności, by wzajemnie sobie nie przeszkadzały. Uwzględnij terminy zajęć praktycznych czy wykładów online oraz czas, który chcesz przeznaczyć na naukę we własnym zakresie poza lekcjami. Dobry plan przede wszystkim! 



Wierzymy, że powyższe wskazówki mogą naprawdę ułatwić pracę i naukę. To proste rzeczy, ale warto o nich pamiętać, bo czasem mały szczegół może zaważyć na całości. Dbajcie o zdrowie, komfort nauki i uczcie się pięknie. Pozdrawiamy gorąco naszych słuchaczy! 



Gloker Szkoły Policealne







Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac