Przejdź do głównej zawartości

Połącz rachunkowość z drugim kierunkiem! Poznaj pakiet biurowy i kreatywny.

Wybierz kurs Technik rachunkowości, by księgowość nie miała przed Tobą żadnych tajemnic, a oferty pracy nie pozwoliły Ci na nudę. Dowiedz się, jak wygląda praca w zawodzie, zarobki księgowego i program nauczania na kursie w naszej szkole policealnej. Połącz naukę w pakiety i skorzystaj z dofinansowania.

"Do podatków nie wystarczy umysł matematyka, tutaj potrzebny jest filozof" - rzekłby Albert Einstein. Nie ma nudnych księgowych. Ta praca to istna machina, w której oczy trzeba mieć wokół głowy. To zawód dla skrupulatnych, bystrych, czujnych jak ważka, zdolnych wyłapać każdy najmniejszy błąd, o którym niewtajemniczeni nie mają pojęcia. To zawód dla tych, którzy nie boją się wyzwań i są gotowi podejmować nawet najtrudniejsze role. To w końcu księgowi pomogli złapać nieosiągalnego Ala Capone, udowadniając mu przestępstwa podatkowe. Co więcej, to zawód, który ciągnie do siebie nawet te najbardziej niespokojne, artystyczne dusze. Pytasz - jak to? A to właśnie w księgowości startował Mick Jagger czy Robert Plant, jedne z ważniejszych postaci kultury rockowej w historii muzyki. 
Tyle tytułem wstępu, ale chcąc wiedzieć jak w rzeczywistości wygląda praca w tym zawodzie warto zacząć od przedstawienia obowiązków, z którymi księgowy ma styczność na co dzień.
 

Praca księgowego na co dzień 

Absolwent kierunku Technik rachunkowości w swej codziennej pracy będzie zajmował się prowadzeniem księgowości, rozliczaniem wynagrodzeń, rozliczaniem danin publicznych i składek, zgłaszaniem pracowników do ZUS, analizą finansową, rejestrowaniem transakcji finansowych, klasyfikacją aktywów i pasywów czy sporządzaniem raportów oraz sprawozdań finansowych.

Jak wygląda nauka rachunkowości w naszej szkole?


Kierunek Technik rachunkowości trwa 2 lata i pozwala uzyskać dwie kwalifikacje: 

I kwalifikacja - po 1 roku, Kadry i płace
II kwalifikacja - po 2 roku, Technik rachunkowości

Program nauczania dostępny jest do wglądu na naszej stronie internetowej. Na kierunku należy odbyć praktykę zawodową w ilości 8 tygodni. 

Kierunek realizowany jest w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego (KKZ), co oznacza, że obowiązuje opłata czesnego. Można jednak skorzystać z dofinansowania i wybrać jeden z pakietów, które proponujemy poniżej! 

Pakiet biurowy: Rachunkowość + Administracja 

Zapisz się na dwa kierunki, w tym jeden bezpłatny -> Technik administracji oraz drugi dofinansowany -> Technik rachunkowości. Dzięki temu zdobędziesz dwa tytuły i dwa zawody, których połączenie uczyni z Ciebie prawdziwego mistrza i władcę biura;) Takie kompleksowe wykształcenie zwiększa szansę na zatrudnienie oraz awans. Pracodawca inaczej spogląda na osobę, która przygotowana jest do pełnienia szerokiego zakresu obowiązków, ponieważ wie, że w razie potrzeby da sobie ona radę z różnymi zadaniami. 

Możesz uczyć się rachunkowości przez jeden rok i zdobyć kwalifikację z zakresu kadr i płac lub kontynuować edukację i po dwóch latach cieszyć się tytułem technika rachunkowości. 

Dzięki skorzystaniu z pakietów i nauce na dwóch kierunkach (bezpłatnym i płatnym), Twoje czesne na kierunku płatnym ulega znaczącemu obniżeniu. Opłata wyniesie wtedy jedynie 540 zł za semestr.


Pakiet kreatywny: Rachunkowość + Kosmetyka 

To propozycja dla osób, które chciałaby związać się z branżą kosmetyczną. Jeżeli chodzi Ci po głowie własny gabinet urody lub funkcja menadżera salonu, ten pakiet jest idealny dla Ciebie! Dzięki połączeniu kompetencji z zakresu kosmetyki oraz rachunkowości/kadr i płac będziesz w stanie samodzielnie zarządzać salonem, jego finansami oraz kadrami, które w tej branży są bardzo istotne. W ten sposób można wyeliminować dodatkowe koszty przeznaczone na wynagrodzenia zewnętrznych pracowników z księgowości. Ponadto, sprawowana przez Ciebie kontrola nad salonem będzie większa, a Ty będziesz świadomie i skutecznie zarządzać zarówno HR'ami, jak i finansami. 

Dzięki skorzystaniu z pakietów i nauce na dwóch kierunkach (bezpłatnym i płatnym), Twoje czesne na kierunku płatnym ulega znaczącemu obniżeniu. Opłata wyniesie wtedy jedynie 540 zł za semestr.


Ile zarabia się w księgowości? 

Wynagrodzenie w dużym stopniu zależy od doświadczenia, specjalizacji oraz miejsca pracy, ale zarobki mogą być w tej dziedzinie naprawdę wysokie. Jak widzimy  na portalu Kariera w Finansach, średnia wypłata na stanowisku Młodszego specjalisty ds. księgowości wynosi około 4500zł, Księgowego ds. VAT - 7500zł, a Głównego Księgowego - nawet 17000zł!

Rekrutacja 2020 trwa

Cały czas rekrutujemy na wszystkie kierunki dostępne w naszej szkole. Naszą ofertę zobaczysz na stronie szkoły. Pamiętaj, że przedstawione pakiety to tylko propozycje, a Ty możesz samodzielnie utworzyć swój pakiet wybierając drugi bezpłatny kierunek z naszej listy. 

Jak się zapisać? To proste. Potrzebujemy kilku dokumentów, a warunkiem przyjęcia do szkoły jest jedynie ukończona szkoła średnia (matura nie jest wymagana). Nie prowadzimy egzaminów wstępnych, a przy rekrutacji liczy się kolejność zgłoszeń. Zobacz, jak wygląda proces zapisu. 


Dołącz do nas i podbij świat księgowości!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego