Przejdź do głównej zawartości

Stylizacja i wizaż - pracuj z pasją!


Stylizacja i wizaż to kierunek dla prawdziwych pasjonatek i pasjonatów, dla których obcowanie z pięknem,artyzmem i drugim człowiekiem stoją na pierwszym miejscu. Jest to kierunek, który wymaga zdolności manualnych, dobrego wyczucia estetyki, umiejętności łączenia kolorów czy kompetencji interpersonalnych. W tej pracy trzeba nieustannie obcować z drugim człowiekiem. Świat mody i makijażu nie powinien skrywać żadnych tajemnic przed prawdziwym specjalistą. Warto więc śledzić trendy w branży i zdobyć elementarną wiedzę z zakresu wizażu i stylizacji. W szkole policealnej Gloker na kierunku Wizaż i stylizacja zdobędziesz właściwe kwalifikacje i rozwiniesz skrzydła. Dbamy o to, by każdy przetestował się w praktyce, ale i zapoznał z cenną teorią. Najważniejsze, by jak najwięcej wynieść ze szkoły.

Ile zarabia wizażystka/stylistka?
Zarobki bywają różne, ale przed wizażystami i stylistami rozwijają się naprawdę ciekawe perspektywy. Ten zawód umożliwia połączenie pasji z dobrą, dochodową pracą. Wynagrodzenie może wahać się w przedziale 3000-5000zł, a czasem nawet więcej. Wszystko zależy od miejsca pracy, umiejętności i chęci.

Gdzie pracuje wizażystka i stylistka?
Możliwości jest wiele. Instytucje, które potrzebują własnych wizażystów i stylistów to między innymi teatr, telewizja, plany filmowe, agencje modelek, gabinety kosmetyczne, sklepy kosmetyczne. Jest to również zawód, który pozwala na samodzielne prowadzenie działalności, na przykład jako personal shopper czy wykonywanie makijaży ślubnych i okolicznościowych.

Ciekawostki z historii makijażu
Kiedyś to jasna cera była symbolem klasy i dobrego statusu społecznego. Opalona twarz była efektem długotrwałej, fizycznej pracy na dworze, której podejmowały się kobiety z niższych warstw społecznych. Celowo próbowano osiągnąć efekt bladej twarzy. Jak go osiągano? W XIV wieku upuszczano sobie krew, a w starożytnym Egipcie stosowano w tym celu pijawki. Egipcjanki w pielęgnacji kosmetycznej sięgały równie chętnie po mirrę, wino, oliwę, a nawet wątrobę jaszczurek. W renesansie natomiast twarz malowano białym ołowiem, a typowym składnikiem pudru był arszenik. Wielokrotnie zdawano sobie sprawę ze szkodliwości wykorzystywanych składników, ale mimo to nie zaprzestano ich używania.  

A czym malowano usta kiedy nie było szminek, którymi możemy cieszyć się dzisiaj? Wykorzystywano owoce leśne czy krokosza barwierskiego. W XVIII wieku czerwona szminka była, na przykład we Włoszech, symbolem przynależności do wyższej klasy społecznej. Za to w epoce wiktoriańskiej, kobiety Anglii stroniły od wyraźnego makijażu. Preferowały subtelne podkreślenie urody, w tym jasny makijaż ust. Dystans do mocnego malowania twarzy utrzymywał się w Anglii do lat 20. XX wieku, kiedy to rozpoczęto masową produkcję kosmetyków.  

A kim był Maksymilian Faktorowicz? Pewnie znacie markę Max Factor? To polsko-żydowski założyciel tej słynnej marki. Pierwszą linię kosmetyków wypuścił w 1909 roku, a w 1927 za sprawą rozszerzonej działalności marketingowej podbił Stany Zjednoczone, by niedługo rozpocząć sprzedaż kosmetyków w 80 innych krajach świata.

Ucz się za 50zł miesięcznie! Zapisz się na drugi kierunek bezpłatny, a Stylizacja i wizaż wyniesie Cię jedynie 50zł za miesiąc nauki.



REKRUTACJA TRWA DO 15 WRZEŚNIA. 
PO 15 WRZEŚNIA ZAPISY PRZYJMUJEMY, JEŚLI BĘDĄ MIEJSCA. Dowiedz się czy są jeszcze miejsca - napisz email lub zadzwoń. 

Sekretariat ul. Szlak 32/1, Kraków

Komentarze

  1. Bardzo ciekawe informacje znajdują się w tym tekście. Zwłaszcza zaciekawił mnie akapit o historii makijażu - niesamowite, co ludzie potrafili wymyślić, by się sobie podobać. Teraz na szczęście jest już łatwiej i kosmetyki są nieszkodliwe, ale i tak należy je stosować z głową i wybierać jak najbardziej naturalne. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczerze mówiąc, to zawsze marzyłam, że by zająć się makijażem... a artystyczny, to już w ogóle daje pole do popisu. Tylko jedno jest ważne - trzeba mieć odwagę podjąć się pomalowania kogoś, to jednak odpowiedzialność... a ja zawsze się boję!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

Dobra szkoła policealna w Krakowie. Dlaczego Gloker?

S zkoła policealna - dla kogo? W szkołach policealnych uczą się wszyscy Ci, którym zależy na szybkim (rok lub dwa lata) zdobyciu zawodu. Uczniami są najczęściej absolwenci liceum lub technikum oraz osoby, które szukają możliwości zmiany zawodu lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Wśród uczniów szkoły Gloker mamy także osoby, które zapisały się do szkoły, aby realizować hobby i swoje pasje lub marzenia, żeby zostać np. informatykiem, masażystą czy kosmetyczką. Jakie są szkoły policealne w Krakowie? Lista szkół policealnych w Krakowie jest całkiem spora. Można odnaleźć tu siedziby wielu znanych placówek, takich jak: Teb Edukacja, Żak czy Cosinus, a wśród nich także naszą - bezpłatną szkołę policealną Gloker . Czytaj dalej, by dowiedzieć się po czym rozpoznać dobrą szkołę policealną. Wybór szkoły to istotna decyzja, ponieważ to od niej zależy, jaki poziom edukacji zdobędziesz i czy spędzisz ten czas w przyjemnej atmosferze. Wielu z naszych słuchaczy ocenia czas nau