Przejdź do głównej zawartości

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku.

Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym.

Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin.

Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie. Składa się on z części pisemnej i części praktycznej. Egzaminy zawodowe przeprowadzane są dwa razy w roku, w sesji letniej (czerwiec-lipiec) oraz w sesji sesji zimowej (styczeń - luty).

Jak wygląda egzamin teoretyczny OKE (w szkole policealnej)?

Część pisemną wykonujesz na komputerze. Możesz spodziewać się 40 pytań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru. Pamiętaj, tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Masz, aż 60 minut na rozwiązanie testu. Możesz udzielać odpowiedzi do zadań w dowolnej kolejności. Zadania, na które jeszcze nie udzielisz odpowiedzi, oznaczane są kolorem czerwonym. Po zakończeniu części pisemnej egzaminu zawodowego uzyskasz wstępną informację o liczbie poprawnie udzielonych odpowiedzi.

Jak wygląda egzamin praktyczny OKE?

Część praktyczna egzaminu zawodowego polega na wykonaniu zadania lub zadań egzaminacyjnych. Część praktyczna trwa nie krócej niż 120 minut i nie dłużej niż 240 minut. W zależności od wybranego przez Ciebie kierunku rezultatem egzaminu będzie usługa, dokumentacja lub wyrób. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej możesz sprawdzić jak wygląda egzamin praktyczny dla Twojego kierunku.

Sprawdź swoją wiedzę!

Zajrzyj na stronę CKE i sprawdź przykładowe zadania egzaminacyjne oraz kryteria oceniania, zawarte w Informatorze. Będziesz miał pewność, że jesteś świetnie przygotowany.


Ile trzeba uzyskać punktów, aby zdać egzamin?

  • z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,‎
  • z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania. ‎

Wynik egzaminu zawodowego ustala i przekazuje komisja okręgowa.

Po zdanym egzaminie otrzymasz ‎‎certyfikat kwalifikacji zawodowej, który potwierdzi zdobyte przez Ciebie umiejętności zawodowe. Oprócz tego, jeśli masz wykształcenie średnie, otrzymasz dyplom ‎zawodowy. Do dyplomu ‎zawodowego dołączony będzie ‎Europass – Suplement w języku angielskim oraz polskim. Suplementy sprawią, że będziesz mógł podjąć pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Już nie możemy się doczekać, kiedy napiszemy do Ciebie z tą świetną wiadomością :) Wszystkie dokumenty odbierzesz w sekretariacie szkoły.

Jeśli nie zdasz egzaminu zawodowego, masz prawo przystąpić do egzaminu zawodowego lub odpowiedniej części tego egzaminu w kolejnych terminach jego przeprowadzania. Po otrzymaniu informacji o wynikach egzaminu zawodowego należy ponownie złożyć deklarację przystąpienia do egzaminu. Nie martw się, na pewno wszystko Ci wyjaśnimy w sekretariacie.

Co zabrać ze sobą na egzamin?

Na egzamin należy zgłosić się co najmniej 30 minut wcześniej. Weź z sobą:

  • czarny długopis,
  • dowód osobisty (w przypadku obcokrajowców - paszport)
  • maseczkę ochronną (przeciwdziałanie COVID-19).

Absolutnie nie wolno wnosić ze sobą telefonu na salę egzaminacyjną! Jeśli telefon zadzwoni podczas egzaminu, zostanie on unieważniony dla całej sali!


Co zrobić by nie zjadł cię stres przed egzaminem?

Pamiętaj, aby przed egzaminem się zrelaksować i wypocząć. Dzień przed egzaminem zadbaj o to, aby pozytywnie się nastroić. Oglądnij ulubiony film, pospaceruj, posłuchaj relaksującej muzyki-zrób wszystko, co pozwoli zapomnieć Ci o nadchodzącym wydarzeniu. Zadbaj o dobry sen, przynajmniej 7-8 godzin. Krótki sen może spowodować problemy z koncentracją. Nie dokładaj sobie stresów. 

Jesteśmy pewni, że odniesiecie sukces na egzaminie zawodowym. Ciężko pracowaliście nad tym, w trudnych warunkach covidowych. Myślcie pozytywnie, w stresującej chwili skupcie się na swoim oddechu. Skoncentrujcie się na głębokim wdechu i wydechu.

Pamiętajcie, że wszyscy mocno trzymamy za Was kciuki! Powodzenia :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego