Przejdź do głównej zawartości

Wielkanoc na odległość, czyli jak zorganizować zdalne święta

Czy ktoś z Was pamięta taką Wielkanoc, jak teraz? My nie! 
To z pewnością jedyne w swoim rodzaju święto, które przejdzie do historii:) 


Wielkanoc - zdalna, z zakazem wychodzenia z domu, bez spotkań rodzinnych. Do tego nie jesteśmy przyzwyczajeni, jednak nie warto tracić uśmiechu i podejść do tej niecodziennej sytuacji od drugiej strony - te dni z pewnością zapiszą się w naszej pamięci, jako coś wyjątkowego. Spędzimy je we własnych domach, tylko z najbliższymi, z którymi mieszkamy. Dzięki temu możemy bardziej skupić się na tym, co ważne - wyciszyć się, uspokoić, nie ganiać za zbędnymi zakupami i sprawami, które odciągają myśli od sedna świąt. Zakaz wyjazdu nie oznacza jednak, że nie można się zobaczyć, porozmawiać i spędzić razem z rodziną wspólnych chwil! Jak więc zorganizować zdalną Wielkanoc? Oto kilka sposobów na udane święta na odległość:) 

Wideokonferencja z rodziną

Dzisiejsze narzędzia bez żadnego problemu umożliwiają nam kontakt z drugą osobą - nie tylko głosowy, ale również video. Szykujcie zatem Skype'a czy telefony, które pomogą Wam przeprowadzić profesjonalną, grupową konferencję z całą rodzinką :) Możesz połączyć się nie tylko z jedną osobą, ale z wieloma na raz, więc rodzinne śniadanie Cię nie ominie. Aplikacje umożliwiające kontakt są dosyć łatwe w obsłudze, ale i tak warto porozmawiać wcześniej ze starszymi osobami z rodziny i wyjaśnić im, w jaki sposób mogą się skontaktować i Cię zobaczyć - niech nowe technologie ułatwią kontakt z rodziną na całym świecie :)

Nie musisz rezygnować ze świątecznych akcentów i tradycji

Choć nie pójdziesz z koszyczkiem wielkanocnym do kościoła, nie musisz z niego rezygnować. Jeżeli cenisz sobie świąteczne tradycje, trzymaj się ich nadal, tylko w nieco innej formie. Pamiętaj, że bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze. Nadal możesz ozdabiać pisanki i szykować koszyk, pełen świątecznych elementów, szczególnie jeśli masz w domu dzieci - będzie to dla nich piękna atrakcja. Twoje mieszkanie może mieć równie świąteczny wyraz, jak co roku. Zróbcie foto-konkursy, pochwalcie się ozdobami w najlepszych technikach - internet jest pełen inspiracji! 

Rodzinny seans filmowy 

Tak, jak najbardziej rodzinny! Nawet mimo tego, że nie możecie być fizycznie obok siebie. Jeśli ktoś z Was w czasie długich, świątecznych dni zawsze lubił sobie trochę poleniuchować i miał w zwyczaju organizować rodzinne maratony filmowe, to nic straconego. Umów się z rodziną na oglądanie wybranego filmu w tym samym czasie, a po jego zakończeniu utwórzcie telekonferencję przy kawie i ciastku, na której omówicie Wasze filmowe wrażenia:) 

Przetestuj swoje kulinarne możliwości 

Z jednej strony będzie mniej osób do częstowania, ale z drugiej strony będzie też więcej czasu. Może to okazja, by w końcu wypróbować nowy przepis, który od dawna chodził Ci po głowie? Jak się nie uda, to przynajmniej nikt się nie dowie ;) 

Pamiętaj o bliskich, którzy Cię potrzebują 

Być może są wokół Ciebie osoby starsze lub potrzebujące, które ze względu na kwarantannę nie są w stanie wyjść do sklepu i zrobić świątecznych zakupów. Pamiętaj o nich, może potrzebują Twojej pomocy. Zawsze możesz do nich zadzwonić i zapytać czy będąc w sklepie możesz coś dla nich kupić albo podrzucić im jeden ze swoich wielkanocnych wypieków. 

Co ze świątecznym ubiorem? 

Nawet jeśli święta spędzasz tylko z jedną osobą, możesz zadbać o odświętny wizerunek. Pomoże Wam to zachować uroczysty charakter tego dnia i mimo licznych ograniczeń, odczuć aurę niezwykłości. Przebywając stale w domu i oddając się pracy zdalnej można nieco popaść w rutynę. Ileż to już razy rozpoczynało się pracę, będąc jeszcze w piżamie, czyż nie? ;) Niekoniecznie sprzyja to efektywności, choć każdy sam wie, jak najlepiej mu się pracuje. W święta pozwól sobie się wystroić!


A Wy, co sądzicie o takiej Wielkanocy? 
Mamy nadzieję, że będziecie trzymać się zdrowo, ciepło i radośnie! Życzymy udanych świąt :) 

Wracamy do Was 15 kwietnia. 
Udanej - Zdalnej Wielkanocy <3 font="">




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

Dobra szkoła policealna w Krakowie. Dlaczego Gloker?

S zkoła policealna - dla kogo? W szkołach policealnych uczą się wszyscy Ci, którym zależy na szybkim (rok lub dwa lata) zdobyciu zawodu. Uczniami są najczęściej absolwenci liceum lub technikum oraz osoby, które szukają możliwości zmiany zawodu lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Wśród uczniów szkoły Gloker mamy także osoby, które zapisały się do szkoły, aby realizować hobby i swoje pasje lub marzenia, żeby zostać np. informatykiem, masażystą czy kosmetyczką. Jakie są szkoły policealne w Krakowie? Lista szkół policealnych w Krakowie jest całkiem spora. Można odnaleźć tu siedziby wielu znanych placówek, takich jak: Teb Edukacja, Żak czy Cosinus, a wśród nich także naszą - bezpłatną szkołę policealną Gloker . Czytaj dalej, by dowiedzieć się po czym rozpoznać dobrą szkołę policealną. Wybór szkoły to istotna decyzja, ponieważ to od niej zależy, jaki poziom edukacji zdobędziesz i czy spędzisz ten czas w przyjemnej atmosferze. Wielu z naszych słuchaczy ocenia czas nau