Przejdź do głównej zawartości

Pracuj w opiece medycznej. Poznaj nasze bezpłatne kierunki.

Praca w opiece to propozycja dla osób o wysoko rozwiniętych umiejętnościach społecznych i interpersonalnych. Niezbędna okaże się tu komunikatywność, miłe usposobienie, chęć niesienia pomocy, ale również wysoka odporność psychiczna i fizyczna. 



Branża medyczna wymaga stałego kontaktu z osobami, które borykają się z problemami zdrowotnymi, a opieka nad nimi to niesienie wsparcia zarówno w codziennych czynnościach fizjologicznych i medycznych, jak i na płaszczyźnie zdrowia psychicznego. 

Medycyna i pokrewne zawody, między innymi te z zakresu opieki nad chorym, to dziedziny, w których zawsze będzie zapotrzebowanie na specjalistów. Nic nie jest w stanie zastąpić człowieka i tego, czym może obdarzyć on drugą osobę. Jest to szczególnie istotne w przypadku zawodów opiekuńczych.

Jeżeli czujesz, że sprawdzisz się w tej roli, zobacz nasze propozycje dla Ciebie: 

Uwaga, wszystkie wymienione wyżej kierunki są bezpłatne, a nauka trwa 1 rok lub 2 lata. 

Opiekun medyczny - charakterystyka zawodu 


Opiekun medyczny sprawuje opiekę nad podopiecznym, któremu pomaga w podstawowych czynnościach życiowych. Aktywizuje go, angażuje w życie społeczne. Podczas zajęć w naszej szkole, słuchacz nabywa kompetencje z zakresu pełnienia profesjonalnej opieki, rozpoznawania i rozwiązywania potrzeb chorego, asysty podczas zabiegów pielęgniarskich oraz obsługi specjalistycznego sprzętu. 

Praca: zatrudnienie można znaleźć w szpitalach, hospicjach, sanatoriach, domach opieki społecznej, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz u osób prywatnych. Pracy można szukać także za granicą, zwłaszcza w Niemczech, gdzie zapotrzebowanie na tych specjalistów jest duże, a zarobki wynoszą około 2000 euro miesięcznie. 

Zarobki: średnia wynagrodzeń w Polsce wynosi około 2600 zł. 

Czas nauki na kierunku: 1 rok.

Opiekun w Domu Pomocy Społecznej - charakterystyka zawodu 

Opiekun w DPS zajmuje się szeroko rozumianą organizacją czasu i aktywności osób przebywających w domach opieki. Aktywizuje ich, wspiera, stymuluje wielokierunkowy rozwój. Słuchacz tego kierunku przyswaja wiedzę z zakresu teoretycznych podstaw opieki, metodyki pracy opiekuńczo-wspierającej, trenuje umiejętności społeczne oraz poznaje zasady organizacji pracy w domu pomocy społecznej. 

Praca: ofert pracy można szukać w domach pomocy społecznej, ośrodkach opiekuńczych oraz u osób prywatnych. 

Zarobki: mediana zarobków wynosi w tym przypadku około 2400zł. 

Czas nauki na kierunku: 2 lata.



Opiekunka środowiskowa z aktywizacją podopiecznych - charakterystyka zawodu 

Opiekunka środowiskowa w swej codziennej pracy zajmuje się wspieraniem osób schorowanych, starszych, osamotnionych lub mających problem z samodzielnością. Pomaga w czynnościach niezbędnych każdego dnia - zajmuje się domem, zakupami, organizacją życia. Co równie ważne, wspomaga podopiecznego w czynnościach fizjologicznych, dba o higienę, a także motywuje do większej aktywności i kreatywności. 

Praca: opiekunka czy opiekun mogą pracować u osób prywatnych, ale także w ośrodkach służby zdrowia, DPS i innych instytucjach opiekuńczych. 

Zarobki: uśredniona wartość wynagrodzenia na tym stanowisku to około 2500 zł. 

Czas nauki na kierunku: 1 rok.

Terapia zajęciowa - charakterystyka zawodu 

Terapeuta zajęciowy jest przygotowywany do diagnozowania problemów psychospołecznych oraz biologicznych swych podopiecznych oraz wdrażania metod terapeutycznych, pozwalających na ich eliminację lub zmniejszenie. Planuje i realizuje indywidualny lub grupowy plan terapii. Absolwent jest gotowy do planowania, prowadzenia i ewaluacji działań z zakresu terapii zajęciowej. Przykładowe formy terapii, które może prowadzić to arteterapia, ergoterapia czy socjoterapia. 

Praca: terapeuta może pracować w domach opieki społecznej, ośrodkach opieki nad seniorami, a także prowadzić warsztaty terapii zajęciowej w ramach własnej działalności gospodarczej. 

Zarobki: średnia kwota to około 2900zł. 

Czas nauki na kierunku: 2 lata.


Asystent osoby niepełnosprawnej - charakterystyka zawodu 

Asystent osoby niepełnosprawnej to zawód dla osób opanowanych oraz odpornych psychicznie. Asystent, tak zwany AON, rozwiązuje problemy osoby podopiecznej, udziela pomocy w razie potrzeby. Aktywizuje ją fizycznie, psychicznie i społecznie. Samodzielnie wykonuje określone zabiegi pielęgnacyjne. Sprawuje opiekę nad przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi osobami. Towarzyszy im w życiu codziennym i organizuje czas. 

Praca: AON może znaleźć zatrudnienie w szpitalach, hospicjach, sanatoriach, domach opieki społecznej, domach seniorów lub w ośrodkach rehabilitacyjnych.

Zarobki: średnie wynagrodzenie waha się w przedziale 2600-2900zł.

Warunki rekrutacji na powyższe kierunki 

Podstawowym warunkiem przyjęcia na powyższe kierunki medyczne jest posiadanie ukończonej szkoły średniej. Matura nie jest jednak wymagana. Nie prowadzimy egzaminów wstępnych - liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsca na każdym kierunku jest ograniczona. Kierunki są bezpłatne. 

Zarezerwuj sobie miejsce poprzez szybki formularz online - zajmie Ci to dosłownie minutę. 
Po dokonaniu rezerwacji musisz dostarczyć do nas dokumenty, by sfinalizować proces rekrutacji. 


Liczymy na to, że dołączysz do naszego grona:) Serdecznie zapraszamy. 
Pracuj w opiece!








Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie nota...

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac...

Dobra szkoła policealna w Krakowie. Dlaczego Gloker?

S zkoła policealna - dla kogo? W szkołach policealnych uczą się wszyscy Ci, którym zależy na szybkim (rok lub dwa lata) zdobyciu zawodu. Uczniami są najczęściej absolwenci liceum lub technikum oraz osoby, które szukają możliwości zmiany zawodu lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Wśród uczniów szkoły Gloker mamy także osoby, które zapisały się do szkoły, aby realizować hobby i swoje pasje lub marzenia, żeby zostać np. informatykiem, masażystą czy kosmetyczką. Jakie są szkoły policealne w Krakowie? Lista szkół policealnych w Krakowie jest całkiem spora. Można odnaleźć tu siedziby wielu znanych placówek, takich jak: Teb Edukacja, Żak czy Cosinus, a wśród nich także naszą - bezpłatną szkołę policealną Gloker . Czytaj dalej, by dowiedzieć się po czym rozpoznać dobrą szkołę policealną. Wybór szkoły to istotna decyzja, ponieważ to od niej zależy, jaki poziom edukacji zdobędziesz i czy spędzisz ten czas w przyjemnej atmosferze. Wielu z naszych słuchaczy ocenia czas nau...