Przejdź do głównej zawartości

Gloker - bezpieczna nauka w czasie pandemii

Bezpieczna nauka w szkole policealnej Gloker to dla nas priorytet. Zobacz, jakie zasady stosujemy, by uchronić Was przed ryzykiem. Wiemy, że dzięki odpowiednim warunkom i wzajemnej współpracy, nauka nadal może być spokojna. 



Zajęcia odbywają się w trybie tradycyjnym. W określonych przypadkach na mocy decyzji Dyrektora forma nauki może zostać przekształcona w tryb hybrydowy (tradycyjnie+zdalnie) lub w tryb wyłącznie zdalny. 

W Gloker podejmujemy szereg działań mających na celu minimalizację ryzyka w obliczu istniejącego zagrożenia epidemią Sars-cov2. Jasno wyznaczamy zasady funkcjonowania szkoły, szkolimy pracowników, a Wam - naszym drogim słuchaczom - chcemy przekazać najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznej nauki. Zależy nam na zdrowiu oraz spokojnej nauce, dlatego stosujemy się do kilku niezmiernie ważnych reguł.  Oto one: 


1. Dezynfekuj dłonie 

W naszej szkole pojawiła się nowa stacja do dezynfekcji dłoni. Każda osoba wchodząca na teren szkoły zobowiązana jest zdezynfekować dłonie lub nosić rękawiczki. Serdecznie prosimy o dezynfekcję dłoni również przed wejściem do sekretariatu. Zaleca się również częste i długie mycie rąk wodą z mydłem. 

2. Załóż maseczkę 

Na terenie szkoły poruszaj się mając zasłonięte usta i nos, najlepiej przy pomocy maseczki. 

3. Bezpieczny sekretariat 

Sekretariat to miejsce, gdzie wielu z Was przychodzi dopełnić różnych formalności. Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości stojąc w kolejce. Ubierz maseczkę i zdezynfekuj ręce przed wejściem do sekretariatu. 

4. Nie przychodź z objawami choroby 

Nie czujesz się najlepiej? Masz objawy przypominające infekcję górnych dróg oddechowych? Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo przychodząc do szkoły. Skontaktuj się z lekarzem, by zadbać o swoje zdrowie. 

5. Zasada zwiększonej ostrożności 

Pamiętaj o tym, by nie dotykać oczu, ust czy nosa. Staraj się również nie dotykać różnych powierzchni, kiedy nie jest to konieczne. Niektóre sprzęty znajdujące się w szkole zostały oznaczone informacją "Nie dotykać", co oznacza, że trudno poddać je dezynfekcji. Prosimy o stosowanie się do reguł. 

6. Dezynfekujemy sprzęt i sale 

Po każdym dniu zajęć oraz jeżeli jest to możliwe po każdych zajęciach dezynfekujemy sale wykładowe i ćwiczeniowe wraz z ich wyposażeniem. Wietrzymy sale i korytarze przynajmniej raz na godzinę. 

Poniżej mamy dla Was infografikę z podsumowaniem najważniejszych zasad oraz - jeszcze niżej - pełną treść regulaminu dot. bezpieczeństwa w szkole. 





 R E G  U L A M I N 

funkcjonowania od 01 września 2020 w warunkach pandemii
GLOKER Niepublicznej Szkoły Policealnej w Krakowie,            GLOKER Niepublicznej Szkoły Policealnej Nr 2
oraz GLOKER Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego


Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło następujące warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie:

Wariant A – tradycyjna forma kształcenia

W szkole funkcjonuje tradycyjne kształcenie. Obowiązują wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół i placówek oświatowych. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół i placówek. 

Wówczas dopuszczalne będą dwa warianty kształcenia: B i C.  

 Wariant B – mieszana forma kształcenia (hybrydowa)

Dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia grupy lub całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne). Będzie to zależało od sytuacji epidemicznej na danym terenie, w danej szkole czy placówce. Decyzję podejmie dyrektor po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i otrzymaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Opinie te, będzie można – z uwagi na konieczność podejmowania szybkiej decyzji – uzyskać pisemnie, ustnie, za pomocą maila, telefonu.

 Wariant C – kształcenie zdalne

Dyrektor szkoły, placówki może podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej). Konieczna będzie w tym przypadku zgoda organu prowadzącego i pozytywna opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Minister Edukacji Narodowej nadal zachowuje uprawnienie do ograniczenia zajęć w szkołach na terenie kraju.

W związku z powyższym oraz zgodnie z wytycznymi  MEN, MZ i GiS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek Dyrektor wprowadza następujące zasady organizacji zajęć obowiązujące w GLOKER Niepublicznej Szkole Policealnej w Krakowie, GLOKER Niepublicznej Szkole Policealnej  Nr 2 oraz GLOKER Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego                    od 1 września 2020 roku do odwołania:

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń/słuchacz bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie, w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

2. Przy wejściu do budynku oraz na terenie szkoły znajduje się informacja o obowiązku zakrywania ust i nosa, konieczności dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego,

3. Wszyscy wchodzący do budynku szkoły proszeni są o skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.

4. Osoby przebywające w szkole zobowiązuje się do stosowania środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.

5. W przypadku zaobserwowania u osoby znajdującej się na terenie szkoły objawów mogących wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy poinformować o tym zdarzeniu, w trybie pilnym dyrektora szkoły.

7. Zaleca się zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły.

8. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

9. Nie należy dotykać  przedmiotów i sprzętów zabezpieczonych przez pracowników szkoły, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, a które z powyższej przyczyny zostały oznakowane “Nie dotykać”.

10.  W salach i pracowniach ćwiczeniowych sprzęt jest  dezynfekowany po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.  Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

11. Przy wejściu głównym oraz na tablicy ogłoszeń znajdują się numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych.

12.  Należy nie przekraczać obowiązujących stref przebywania w sekretariacie szkoły.

13. Zaleca się zachowanie  odpowiedniej odległości pomiędzy stanowiskami pracy wynoszącą min. 1,5m, a jeśli to niemożliwe – stosowania środków ochrony osobistej.

14. Zaleca się, aby pracownik będący na stanowisku pracy, który odczuwa niepokojące objawy infekcji dróg oddechowych skontaktował się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, oraz poinformował o zagrożeniu dyrektora szkoły. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie zostanie poddany gruntownemu sprzątaniu, oraz zdezynfekowane powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).

15.  W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły zostaną wprowadzone zalecenia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zostanie sporządzona lista osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie. Zostaną podjęte działania  zalecone przez Głównego Inspektora Sanitarnego, dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/ oraz https://gis.gov.pl/ odnoszące się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ W PRZYPADKU ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM:

KRAKOWSKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. JANA PAWŁA II - ul.Prądnicka 80
- tel.12/614 20 00

tel. 800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dedykowanej postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Kraków - ul.Makuszyńskiego 9

Numer telefonu do kontaktu WYŁĄCZNIE DLA OSÓB, które uzyskały dodatni wynik wymazu w kierunku SARS-CoV-2: 538 418 288 Adres e-mail:   plus@pssekrakow.pl

Całodobowa infolinia w sprawach kwarantanny i zdrowia
+ 48 222 500 115


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

Dobra szkoła policealna w Krakowie. Dlaczego Gloker?

S zkoła policealna - dla kogo? W szkołach policealnych uczą się wszyscy Ci, którym zależy na szybkim (rok lub dwa lata) zdobyciu zawodu. Uczniami są najczęściej absolwenci liceum lub technikum oraz osoby, które szukają możliwości zmiany zawodu lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Wśród uczniów szkoły Gloker mamy także osoby, które zapisały się do szkoły, aby realizować hobby i swoje pasje lub marzenia, żeby zostać np. informatykiem, masażystą czy kosmetyczką. Jakie są szkoły policealne w Krakowie? Lista szkół policealnych w Krakowie jest całkiem spora. Można odnaleźć tu siedziby wielu znanych placówek, takich jak: Teb Edukacja, Żak czy Cosinus, a wśród nich także naszą - bezpłatną szkołę policealną Gloker . Czytaj dalej, by dowiedzieć się po czym rozpoznać dobrą szkołę policealną. Wybór szkoły to istotna decyzja, ponieważ to od niej zależy, jaki poziom edukacji zdobędziesz i czy spędzisz ten czas w przyjemnej atmosferze. Wielu z naszych słuchaczy ocenia czas nau