Przejdź do głównej zawartości

Na tych kierunkach są jeszcze wolne miejsca!

Na większości kierunków nie mamy już wolnych miejsc, jednak jest kilka takich, na które wciąż rekrutujemy. Ponadto zapisujemy kandydatów na listy rezerwowe oraz na semestr zaczynający się w lutym. Na jakie kierunki wciąż przyjmujemy?


Kierunki, na które wciąż rekrutujemy 

Jeżeli do tej pory nie udało Ci się zapisać do szkoły, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wciąż możesz dołączyć do grona naszych słuchaczy zapisując się na jeden (lub kilka!) z poniższych kierunków. Możesz również skorzystać z dofinansowania - więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu. Na tych kierunkach są wolne miejsca:

Kierunki artystyczne - specyfika 

Marzy Ci się twórcza praca? To się świetnie składa, ponieważ jak widać na powyższej liście, rekrutujemy w szczególności na kierunki artystyczne. Praca w tych zawodach wymaga dużej kreatywności, inicjatywy, poczucia estetyki i zamiłowania do sztuki oraz piękna. 

Kierunek Fotograf to propozycja przede wszystkim dla osób, które chciałyby zajmować się profesjonalną fotografią, ale również dla tych, którzy traktują ją jako zajęcie hobbystyczne i pragną pogłębiać swoje zamiłowanie do tej dziedziny. Słuchacze zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu obsługi aparatu, doboru parametrów, cyfrowej obróbki obrazu. Wykształcają w sobie wrażliwość na kompozycję, światło, tło, kolor oraz szlifują indywidualną formę twórczej ekspresji. 

Technik grafiki komputerowej i poligrafii to kierunek, który mimo artystycznego charakteru, sprawdza się równie dobrze w przedsięwzięciach komercyjnych, a co za tym idzie - oferuje dobre zarobki. Obecnie niemal każda firma korzysta z usług projektantów, ponieważ potrzebuje identyfikacji wizualnej. Jest to zawód, w którym możesz być freelancerem, jak i pracować na etacie. Słuchacze poznają różne dziedziny projektowania graficznego, uczą się kompozycji obrazu, typografii oraz obsługi specjalistycznych programów do tworzenia grafiki, takich jak CorelDRAW, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator oraz Blender.

Dekorator wnętrz to zawód dla osób, które uwielbiają aranżować przestrzeń i odznaczają się nieprzeciętnym poczuciem estetyki oraz wyobraźnią przestrzenną. Ten roczny kierunek przygotowuje słuchaczy do pracy w biurach projektowych lub do prowadzenia własnej działalności w tym zakresie. Na kierunku prowadzone są zajęcia z kompozycji architektonicznej, ergonomii, projektowania form przestrzennych, obsługi programów komputerowych, wyposażenia i dekoratorstwa. Co równie ważne, słuchacze uczą się jak prowadzić skuteczną komunikację z klientem. 



Kierunki gastronomiczne - specyfika

Kucharz to zawód, który obecnie cieszy się dużym prestiżem. Jest to branża, w której można zrobić naprawdę dużą karierę, jeżeli posiada się wrodzony talent i umiejętności. Z tym drugim na pewno Wam pomożemy! Branża gastronomiczna wymaga ogromnej wiedzy, zwłaszcza jeśli aspiruje się do sprawowania najwyższych stanowisk w kuchni. W naszej szkole uczymy technologii gastronomicznej, zasad żywienia, przepisów sanitarnych i oczywiście sporządzania oraz ekspozycji potraw, które mogą być prawdziwym dziełem sztuki. 

Cukiernik natomiast to kierunek z jednej strony gastronomiczny, a z drugiej - artystyczny! Kto z Was nie podziwiał nigdy wspaniałych, piętrowych tortów lub maleńkich, żmudnie zdobionych babeczek? ;) Zawód ten wymaga więc nie tylko zdolności gastronomicznych i ogromu wiedzy, ale i dużej precyzji, pewnej ręki i oczywiście poczucia estetyki. 

Kiedy zaczną się zajęcia? 

Zajęcia na wspomnianych kierunkach zaczną się 10 października 2020. Pamiętaj jednak, by nie zwlekać z zapisem, jeżeli chcesz dołączyć do grupy. Tutaj liczba miejsc też jest ograniczona. Zapisz się jak najszybciej! 

Kto może skorzystać z dofinansowania? 

Nauka na wszystkich opisanych wyżej kierunkach wymaga opłacania czesnego. Możesz jednak znacząco obniżyć koszty edukacji. Jak i kto może skorzystać z dofinansowania? Jeżeli uczysz się na jednym z naszych bezpłatnych kierunków, otrzymasz dofinansowanie w wysokości około 60% na drugi, płatny kierunek. 

Dotyczy to również przyszłego semestru, więc już teraz możesz rozważyć naukę na dwóch kierunkach - jednym bezpłatnym, drugim dofinansowanym. Dwa zawody, bardzo niskie czesne, krótki czas nauki, przyszłość w garści;) 

Jak zapisać się do szkoły?

Na stronie rekrutacji znajdziesz informacje o potrzebnych dokumentach, które musisz dostarczyć do naszego sekretariatu przy ulicy Basztowej 4. 



mail: szkola@gloker.pl

w sprawie skarg i zażaleń: reklamacje@gloker.pl

tel/fax: 12 632 62 03

tel kom: 509 986 445












Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

Dobra szkoła policealna w Krakowie. Dlaczego Gloker?

S zkoła policealna - dla kogo? W szkołach policealnych uczą się wszyscy Ci, którym zależy na szybkim (rok lub dwa lata) zdobyciu zawodu. Uczniami są najczęściej absolwenci liceum lub technikum oraz osoby, które szukają możliwości zmiany zawodu lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Wśród uczniów szkoły Gloker mamy także osoby, które zapisały się do szkoły, aby realizować hobby i swoje pasje lub marzenia, żeby zostać np. informatykiem, masażystą czy kosmetyczką. Jakie są szkoły policealne w Krakowie? Lista szkół policealnych w Krakowie jest całkiem spora. Można odnaleźć tu siedziby wielu znanych placówek, takich jak: Teb Edukacja, Żak czy Cosinus, a wśród nich także naszą - bezpłatną szkołę policealną Gloker . Czytaj dalej, by dowiedzieć się po czym rozpoznać dobrą szkołę policealną. Wybór szkoły to istotna decyzja, ponieważ to od niej zależy, jaki poziom edukacji zdobędziesz i czy spędzisz ten czas w przyjemnej atmosferze. Wielu z naszych słuchaczy ocenia czas nau