Przejdź do głównej zawartości

Poradnik z cyklu: "Życie w czasie pandemii". Część trzecia: profil zaufany.

Chcemy pomagać Wam w codziennych sprawach związanych z edukacją, formalnościami, sprawami urzędowymi czy zdrowiem. Obserwuj nasz cykl, by wiedzieć, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w dobie pandemii. Dzisiaj o tym, jak założyć profil zaufany oraz e-puap. 


Co to jest profil zaufany? 

Profil zaufany jest bezpłatnym narzędziem służącym do weryfikacji naszej tożsamości. Dzięki niemu możemy podpisywać elektroniczne dokumenty bez wychodzenia z domu. 



Logowanie do profilu zaufanego 

Zastanawiasz się jak założyć profil zaufany i czy jest to trudne? Poniżej przedstawiamy możliwe rozwiązania. 

1) Logowanie poprzez konto bankowego. Warunkiem jest posiadanie konta w jednym z poniżej wymienionych banków.


 

2) Założenie konta przez internet i potwierdzenie go w Punkcie Potwierdzającym. Pod tym linkiem wyszukasz listę punktów znajdujących się w Twojej okolicy. 

3) E-dowód z warstwą elektroniczną oraz czytnik NFC 

4) Wideo rozmowa z urzędnikiem - jest to tymczasowa weryfikacja w pilnych przypadkach 


Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak łatwo możesz założyć profil. 



Materiały pochodzą ze strony gov.pl.


Co załatwisz przez profil zaufany?

Profil zaufany oferuje mnóstwo możliwości, co jest szczególnie wygodne i bezpieczne teraz, kiedy wolimy pozostać w swoich domach. Oto przykładowe sprawy, które możesz załatwić za jego pośrednictwem:

  • składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w US i ZUS,
  • złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej,
  • złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego,
  • załatwiać sprawy urzędowe dla rodziny, np. becikowe, Karta Dużej Rodziny, alimenty,
  • zgłosić utratę dowodu tożsamości, 
  • i wiele, wiele innych spraw. 


Co to jest E-PUAP? 

Jest to system, poprzez który załatwisz różne sprawy urzędowe, w tym takie, jak opisane powyżej. W celu dokonywania formalności w systemie potrzebny jest Ci profil zaufany. Zobacz, jak zarejestrować swoje konto w E-PUAP. 


Działaj sprawniej online


Profil zaufany oraz konto w systemie e-puap to naprawdę fajne rozwiązanie. Może bardzo ułatwić nam funkcjonowanie w świecie urzędowych formalności, a przede wszystkim nie trzeba nawet wychodzić z domu ani stać w kolejce. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy liczy się bezpieczeństwo i warto ograniczać kontakty z dużymi grupami ludzi. 

Piszcie w komentarzach, jakie macie pomysły na kolejne artykuły z tej serii! O czym chcielibyście się dowiedzieć? Chętnie sprawdzimy, napiszemy, pomożemy<3


Gloker Szkoły Policealne


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego