Przejdź do głównej zawartości

Poradnik z cyklu "Życie w czasie pandemii". Część szósta: programy do widekonferencji.

Cykl "Życie w czasie pandemii" kończymy dziś przyjemnym i lekkim artykułem na temat narzędzi do rozmów wideo. Z którego najbardziej lubisz korzystać?


Choć rzeczywistość online jest nam bliska od wielu miesięcy i każdy z nas z pewnością korzystał już z wybranych programów do wideokonferencji, to warto zapoznać się z ofertą innych i być może wybrać ten, który lepiej dopasuje się do naszych potrzeb. 

Tęsknota za spotkaniami towarzyskimi w dużym gronie to coś, co obecnie dotyka wielu z nas. Musimy radzić sobie innymi sposobami i kontaktować się online. Ta forma nigdy nie zastąpi prawdziwego spotkania, ale i tak warto korzystać z narzędzi, które umożliwiają nam przynajmniej zobaczenie się i porozmawianie z bliskimi. 

Do wyboru mamy narzędzia, które umożliwiają chat tekstowy oraz spotkania wideo i to głównie na nich się skupiamy. Co więcej, są one przydatne nie tylko w relacjach prywatnych, ale i służbowych. W dobie pracy zdalnej nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Zobacz listę i sprawdź, z których programów jeszcze nie korzystałeś. 


PRZEGLĄD PROGRAMÓW DO WIDEOKONFERENCJI 


Google Meet

Jednym z rozwiązań jest Google Meet. Korzystanie z niego ma kilka zalet. Jest on zintegrowany z kalendarzem Google, więc zawsze będziemy pamiętać o spotkaniu, do którego przejdziemy jednym kliknięcie myszki. Podczas rozmowy możemy udostępniać ekran, co jest niezmiernie ważne podczas wspólnej pracy czy nauki. Aplikacja ta ma również nieduży rozmiar, dzięki czemu działa sprawnie. Jest dostępna na wszystkich urządzeniach, tj. na komputerze stacjonarnym oraz urządzeniach mobilnych z system Android lub iOS. 

Więcej ciekawostek o aplikacji znajdziesz tutaj

Zoom

Zoom to kolejne z narzędzi, dzięki którym spotkania online nie stanowią problemu. Umożliwia spotkania zarówno 1-do-1, jak i w grupie. W tym drugim przypadku jesteśmy jednak ograniczeni, ponieważ w wersji darmowej możemy spotkać się maksymalnie w grupie 100 osób. Mimo wszystko to i tak wysoka liczba, zwłaszcza na potrzeby spotkań prywatnych czy szkolnych. Oczywiście do wyboru mamy kilka licencji - te płatne zwiększają nam możliwości użytkowania, jeśli mamy taką potrzebę. Kolejnym ograniczeniem w wersji bezpłatnej jest limit czasowy - spotkania mogą trwać do 40 minut, a potem są przerywane. To przyjazny program i jeśli nasze potrzeby nie są duże, powinien wystarczyć. 

Zajrzyj na oficjalną stronę, by dowiedzieć się więcej - tutaj

Messenger

Messenger z pewnością jest znany większości z nas. Często korzysta się z niego na co dzień i jest on podstawowym narzędziem do komunikacji z bliskimi. Możemy prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe i wideo. Warto zwrócić tutaj uwagę także na kwestię bezpieczeństwa, gdyż w aplikacji z łatwością można wysyłać do innych linki, np. z wirusem, a równie łatwo jest w nie kliknąć bez większego zastanowienia. Przesyłanie zdjęć czy innych plików multimedialnych może stracić na jakości, ale narzędzie jest intuicyjnie i przejrzyste.

Viber

Viber to następna propozycja, która sprawdzi się zarówno w konferencjach tekstowych, jak i video. Czaty tekstowe działają przy konferencjach z liczbą do 250 uczestników, co jest fajnym wynikiem. Jeśli chodzi o rozmowy wideo to niestety mamy tutaj ograniczenie zaledwie do 5 osób. 

Inne programy do wideokonferencji 

  • Microsoft Teams
  • Skype
  • GoToMeeting
  • AnyMeeting
  • Jitsi Meet


Obejrzyj filmik, w którym w zaledwie 3 minuty poznasz wybrane programy oraz ich plusy i minusy! 


Gloker Szkoły Policealne


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego