Przejdź do głównej zawartości

Pomaganie jest fajne!

Receptura na zdrowe i długie życie? Pomaganie innym! Zaangażowanie w wolontariat, akcje charytatywne, nie tylko poprawiają nasze samopoczucie, ale również znacząco wpływają na nasze zdrowie. Badania naukowców dowodzą, że altruistyczna postawa bezpośrednio wpływa na nasz organizm. Sprawdź jak!


"Haj pomagacza"

Zgadza się, dobrze przeczytaliście, niosąc pomoc, jesteśmy na haju, a dokładnie haju pomagacza. Profesor Michael Norton wraz z zespołem z Uniwersytetu Harvarda, w 2008 roku prowadził badania, które wskazują na połączenie pomagania z endorfinami w naszym mózgu. Naukowcy "hajem pomagacza" (org. helper’s high’) określili mieszankę radości, ekscytacji i dumy z naszych działań. Dwa lata wcześniej neurolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Jorge Moll wraz z zespołem z Narodowego Instytutu Zdrowia dowiedli, że podczas wpłacania darowizny uaktywnia się w mózgu obszar związany z przyjemnością. Podczas badania monitorowano pracę mózgu grupy wolontariuszy, prosząc, aby swoje myśli koncentrowali na podarowaniu pewnej sumy pieniędzy organizacji charytatywnej. Według naukowców podczas dokonywania darowizny uaktywniają się w mózgu obszary, które są związane z odczuwaniem więzi społecznej, zaufania, przyjemności.

Chcesz żyć dłużej? Pomagaj!

Według profesora Douga Omana z Uniwersytetu Kalifornijskiego pomaganie wydłuża nasze życie. Przez kilka lat obserwował dwie grupy osób starszych w organizacjach. Porównywał osoby, które udzielały się w wolontariacie, z osobami, które w ogóle nie pomagały. Według profesora Omana pierwsza grupa żyła dłużej, a dokładnie śmiertelność w tej grupie była aż o 44 procent mniejsza. Faktem jest, że pomaganie wpływa na poczucie własnej wartości. Osoby zaangażowane w wolontariat czuły się zdecydowanie lepiej i rzadziej chorowały.

#GlokerPomaga

Zgodnie z badaniami CBOS z 2019r. 73 proc. Polaków przekazywało pieniądze na cele dobroczynne. Pomocy rzeczowej udzieliło 59% respondentów. Pomagać można na wiele sposobów. Często zdarza się tak, że dzielimy się swoją pracą i umiejętnościami. Bardzo trudna sytuacja związana z pandemią, jeszcze bardziej zmobilizowała nas, jako szkołę do pomagania innym. Zobaczcie, w jakie akcje charytatywne zaangażowaliśmy się w ostatnim czasie.

Wszystkie dzieci chcą być w sieci

Celem akcji Wszystkie dzieci chcą być w sieci, było zdobycie funduszy na sprzęt komputerowy dla podopiecznych z Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem” w Gorlicach. Udało się zakupić trzy komputery stacjonarne wraz z drukarkami, 34 zestawy tabletów z klawiaturami do indywidualnej pracy oraz przekazać na konto Centrum dodatkowo 10 468 złotych. Wartość sprzętów to 63 691 złotych. Jako partner akcji, organizowanej przez Dziennik Polski, nie tylko wsparliśmy zbiórkę, ale również zorganizowaliśmy szkolenie graficzne dla dzieci.

Szkolenie graficzne miało na celu przybliżenie pracy grafika, procesów związanych z projektowaniem graficznym, przygotowaniem do druku i publikacji. Podopieczni Centrum rozpoczęli przygodę z edycją grafiki m.in. w programie Adobe Photoshop, Adobe Illustrator.

Wspieramy zwierzaki!

W akcji wspierającej zwierzaki wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego twoim zdaniem warto adoptować zwierzęta i jak przekonać do tego innych?”. Celem akcji było edukowanie i promowanie adopcji zwierzaków. Jako Partner akcji organizowanej przez Gazetę Krakowską chcieliśmy zrobić więcej. Dlatego razem z Przyjaciółmi Szkoły Gloker poprawiliśmy los zwierząt w Schronisku przy Rybnej.


Dzięki zorganizowanej zbiórce na terenie Szkoły udało się zebrać żywność (konserwy dla kociąt, konserwy dla kotów, konserwy dla psów, suchą karmę dla psów), posłania (koce, legowiska, ręczniki, pościel), dodatki (smycze, obroże, kagańce, miski).
Jeśli rozważacie adopcje psa ze schroniska, sprawdź nasz artykuł na blogu. Dlaczego warto adoptować zwierzęta- wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Aktywni dla dzieciaków

To była świetna akcja dedykowana miłośnikom sportu. Wystarczyło przebiec 5 km lub przejechać na rowerze 15 km, aby wspomóc akcję "Aktywni dla dzieciaków". Dzięki temu wydarzeniu fundusze trafiły do Fundacji Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe” działającej przy Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zrobili więcej! Dlatego oprócz wsparcia akcji, sami zaangażowaliśmy się i rejestrowaliśmy kilometry biegając.

Nakrętki — pomagaj bądź eco

Przez cały rok w sekretariacie Szkoły Gloker możecie oddawać plastikowe nakrętki. To bardzo popularna forma niesienia pomocy. Zbieramy je i przekazujemy na cele charytatywne np. zakup wózka inwalidzkiego.


Pomaganie jest fajne

Jak widzicie, jest wiele sposobów, aby pomagać innym. Szkoła Gloker chętnie bierze udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Naszą największą motywacją i motorem do działania są Przyjaciele Szkoły Gloker: wspaniali Nauczyciele, Słuchacze, Pracownicy.

Bo razem możemy więcej - dziękujemy Wam za wsparcie 💙




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac