Przejdź do głównej zawartości

TERAPIA ZAJĘCIOWA – czy to zawód?



www.booksandkids.pl

Ponieważ TERAPIA ZAJĘCIOWA jest często mylona na przykład z fizjoterapią, zanim zaczniemy Was namawiać do studiowania tego kierunku w naszej szkole, dwa zdania o tym, czym jest.
Oczywiście jest to jeden z wielu rodzajów rehabilitacji, tu absolutna zgoda.
W terapii zajęciowej jednak głównym narzędziem jest jakaś czynność, przedmiot lub otoczenie: malowanie, rzeźbienie, układanie kwiatów, taniec, książki, morze lub las.
Rodzajów terapii jest bezliku, słyszeliście na przykład o dramatoterapii, czyli wykorzystaniu do zajęć elementów dramy i teatru?
Albo o sylwoterapii czyli spacerach po lesie, które leczą, poprzez kontakt z naturą i uspokajającym kolorem zielonym.




 
Biblioterapia wykorzystująca książki, choreoterapia- taniec i ruch.
Oczywiście terapie zajęciowe to nie tylko wykonywanie pewnych, zdawać by się mogło codziennych czynności, to skomplikowany proces i odpowiednie zadania, które zlecają, dokumentują i monitorują terapeuci.
Zadaniem terapeuty jest wstępne rozpoznawanie problemu i odpowiednie zdiagnozowanie potrzeb psychospołecznych i biologicznych pacjenta.
Terapeuci planują program działań dla indywidualnych pacjentów lub całych grup terapeutycznych. Dobierają odpowiedni rodzaj terapii i towarzyszą w niej swojemu pacjentowi.
Praca w tym zawodzie wymaga także szczegółowego dokumentowania, monitorowania oraz oceniania przebiegu całego procesu terapeutycznego.
Tyle w dużym skrócie o TERAPII ZAJĘCIOWEJ, jeśli czujecie się zaciekawieni - reszty dowiecie się na naszych zajęciach.


www.poradnikzdrowie.pl    



W naszej szkole ten kierunek trwa 2 lata, a w programie nauczania znajdziecie min. psychologię, socjologię, pedagogikę, patologię i anatomie człowieka, a w zajęciach praktycznych rehabilitację, terapię zajęciowa, język migowy i pierwszą pomoc.
Po ukończeniu kierunku i pomyślnie zdanym egzaminie każdy słuchacz otrzyma certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowych, jego angielski suplement i dyplom ukończenia szkoły.
Zajęcia w naszej szkole odbywają się w trybach dziennym, zaocznym i wieczorowym.
A inauguracja najbliższego roku szkolnego już 20 września, więc jeśli chcecie się u nas uczyć, to ostatni dzwonek na REZERWACJĘ MIEJSCA i ZŁOŻENIE PAPIERÓW.
Czekamy.







Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego