Przejdź do głównej zawartości

TERAPIA ZAJĘCIOWA – czy to zawód?www.booksandkids.pl

Ponieważ TERAPIA ZAJĘCIOWA jest często mylona na przykład z fizjoterapią, zanim zaczniemy Was namawiać do studiowania tego kierunku w naszej szkole, dwa zdania o tym, czym jest.
Oczywiście jest to jeden z wielu rodzajów rehabilitacji, tu absolutna zgoda.
W terapii zajęciowej jednak głównym narzędziem jest jakaś czynność, przedmiot lub otoczenie: malowanie, rzeźbienie, układanie kwiatów, taniec, książki, morze lub las.
Rodzajów terapii jest bezliku, słyszeliście na przykład o dramatoterapii, czyli wykorzystaniu do zajęć elementów dramy i teatru?
Albo o sylwoterapii czyli spacerach po lesie, które leczą, poprzez kontakt z naturą i uspokajającym kolorem zielonym.
 
Biblioterapia wykorzystująca książki, choreoterapia- taniec i ruch.
Oczywiście terapie zajęciowe to nie tylko wykonywanie pewnych, zdawać by się mogło codziennych czynności, to skomplikowany proces i odpowiednie zadania, które zlecają, dokumentują i monitorują terapeuci.
Zadaniem terapeuty jest wstępne rozpoznawanie problemu i odpowiednie zdiagnozowanie potrzeb psychospołecznych i biologicznych pacjenta.
Terapeuci planują program działań dla indywidualnych pacjentów lub całych grup terapeutycznych. Dobierają odpowiedni rodzaj terapii i towarzyszą w niej swojemu pacjentowi.
Praca w tym zawodzie wymaga także szczegółowego dokumentowania, monitorowania oraz oceniania przebiegu całego procesu terapeutycznego.
Tyle w dużym skrócie o TERAPII ZAJĘCIOWEJ, jeśli czujecie się zaciekawieni - reszty dowiecie się na naszych zajęciach.


www.poradnikzdrowie.pl    W naszej szkole ten kierunek trwa 2 lata, a w programie nauczania znajdziecie min. psychologię, socjologię, pedagogikę, patologię i anatomie człowieka, a w zajęciach praktycznych rehabilitację, terapię zajęciowa, język migowy i pierwszą pomoc.
Po ukończeniu kierunku i pomyślnie zdanym egzaminie każdy słuchacz otrzyma certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowych, jego angielski suplement i dyplom ukończenia szkoły.
Zajęcia w naszej szkole odbywają się w trybach dziennym, zaocznym i wieczorowym.
A inauguracja najbliższego roku szkolnego już 20 września, więc jeśli chcecie się u nas uczyć, to ostatni dzwonek na REZERWACJĘ MIEJSCA i ZŁOŻENIE PAPIERÓW.
Czekamy.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker
1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów- można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarialne (jeżeli jest ono wystawione za granicą musi …

Jak skorzystać z dofinansowania i uczyć się za 50zł miesięcznie?

Powoli koniec rekrutacji - sprawdź jak się zapisać
Jak skorzystać z dofinansowania na naukę w szkole policealnej Gloker? Dzięki dofinansowaniu obniżamy czesne do zaledwie 50zł za miesiąc. Rekrutacja do 15 września.

Jak skorzystać z dofinansowania? 
Zapisz się na drugi kierunek bezpłatny, a kierunek płatny wyniesie Cię jedynie 50zł miesięcznie. Tym sposobem możesz uczyć się na aż dwóch kierunkach za tak niewielką kwotę!

Jak pogodzić naukę na dwóch kierunkach?
U  nas bez problemu połączysz naukę na dwóch kierunkach. Zjazdy na kierunkach zaocznych bezpłatnych nie pokrywają się ze zjazdami na kierunkach zaocznych dofinansowanych. Zajęcia odbywają się naprzemiennie (nie dotyczy to kierunków w trybie weekendowym - zajęcia w każdy weekend). Możesz też wybrać tryb dzienny + tryb zaoczny. W sekretariacie dowiesz się więcej na temat trybów nauczania na poszczególnych kierunkach - zadzwoń.

Na jakie kierunki bezpłatne jeszcze rekrutujemy?  
Technik masażysta z fizjoterapią
Opiekun medyczny
Terapia zajęcio…

We wrześniu nadal rekrutujemy!

Nie wybraliście jeszcze kierunku?
Nic straconego - w Gloker przyjmujemy zapisy do 5 września na wszystkie kierunki (szczególnie te bezpłatne w szkole policealnej), a do 15 września na kierunki, na które będą jeszcze miejsca. Liczy się kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc ograniczona. Niektóre z naszych kierunków są całkowicie bezpłatne, a pozostałe są dofinansowane - możecie skorzystać z promocji i uczyć się na nich za jedyne 50zł miesięcznie.

Na jakie kierunki przyjmujemy jeszcze zapisy?
Technik masażysta z fizjoterapią Fizjoterapia   Opiekun medyczny
Terapia zajęciowa
Technik usług kosmetycznych  Stylizacja i wizaż   Technik rachunkowości
Technik informatyk (z programowaniem) Technik fotografii i multimediów  Fotograf 
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektant grafiki i multimediów Florysta
Dekorator wnętrz
Bio dietetyka  Kucharz Technik żywienia i usług gastronomicznych  Cukiernik Technik technologii żywności  Fryzjer  Technik usług fryzjerskich

Jakie dokumenty są potrzebne?
- oryginał świadect…