Przejdź do głównej zawartości

TERAPIA ZAJĘCIOWA – czy to zawód?



www.booksandkids.pl

Ponieważ TERAPIA ZAJĘCIOWA jest często mylona na przykład z fizjoterapią, zanim zaczniemy Was namawiać do studiowania tego kierunku w naszej szkole, dwa zdania o tym, czym jest.
Oczywiście jest to jeden z wielu rodzajów rehabilitacji, tu absolutna zgoda.
W terapii zajęciowej jednak głównym narzędziem jest jakaś czynność, przedmiot lub otoczenie: malowanie, rzeźbienie, układanie kwiatów, taniec, książki, morze lub las.
Rodzajów terapii jest bezliku, słyszeliście na przykład o dramatoterapii, czyli wykorzystaniu do zajęć elementów dramy i teatru?
Albo o sylwoterapii czyli spacerach po lesie, które leczą, poprzez kontakt z naturą i uspokajającym kolorem zielonym.




 
Biblioterapia wykorzystująca książki, choreoterapia- taniec i ruch.
Oczywiście terapie zajęciowe to nie tylko wykonywanie pewnych, zdawać by się mogło codziennych czynności, to skomplikowany proces i odpowiednie zadania, które zlecają, dokumentują i monitorują terapeuci.
Zadaniem terapeuty jest wstępne rozpoznawanie problemu i odpowiednie zdiagnozowanie potrzeb psychospołecznych i biologicznych pacjenta.
Terapeuci planują program działań dla indywidualnych pacjentów lub całych grup terapeutycznych. Dobierają odpowiedni rodzaj terapii i towarzyszą w niej swojemu pacjentowi.
Praca w tym zawodzie wymaga także szczegółowego dokumentowania, monitorowania oraz oceniania przebiegu całego procesu terapeutycznego.
Tyle w dużym skrócie o TERAPII ZAJĘCIOWEJ, jeśli czujecie się zaciekawieni - reszty dowiecie się na naszych zajęciach.


www.poradnikzdrowie.pl    



W naszej szkole ten kierunek trwa 2 lata, a w programie nauczania znajdziecie min. psychologię, socjologię, pedagogikę, patologię i anatomie człowieka, a w zajęciach praktycznych rehabilitację, terapię zajęciowa, język migowy i pierwszą pomoc.
Po ukończeniu kierunku i pomyślnie zdanym egzaminie każdy słuchacz otrzyma certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowych, jego angielski suplement i dyplom ukończenia szkoły.
Zajęcia w naszej szkole odbywają się w trybach dziennym, zaocznym i wieczorowym.
A inauguracja najbliższego roku szkolnego już 20 września, więc jeśli chcecie się u nas uczyć, to ostatni dzwonek na REZERWACJĘ MIEJSCA i ZŁOŻENIE PAPIERÓW.
Czekamy.







Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac

Dobra szkoła policealna w Krakowie. Dlaczego Gloker?

S zkoła policealna - dla kogo? W szkołach policealnych uczą się wszyscy Ci, którym zależy na szybkim (rok lub dwa lata) zdobyciu zawodu. Uczniami są najczęściej absolwenci liceum lub technikum oraz osoby, które szukają możliwości zmiany zawodu lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Wśród uczniów szkoły Gloker mamy także osoby, które zapisały się do szkoły, aby realizować hobby i swoje pasje lub marzenia, żeby zostać np. informatykiem, masażystą czy kosmetyczką. Jakie są szkoły policealne w Krakowie? Lista szkół policealnych w Krakowie jest całkiem spora. Można odnaleźć tu siedziby wielu znanych placówek, takich jak: Teb Edukacja, Żak czy Cosinus, a wśród nich także naszą - bezpłatną szkołę policealną Gloker . Czytaj dalej, by dowiedzieć się po czym rozpoznać dobrą szkołę policealną. Wybór szkoły to istotna decyzja, ponieważ to od niej zależy, jaki poziom edukacji zdobędziesz i czy spędzisz ten czas w przyjemnej atmosferze. Wielu z naszych słuchaczy ocenia czas nau