Przejdź do głównej zawartości

Jak zostać asystentem osoby niepełnosprawnej



Asystent osoby niepełnosprawnej to osoba świadcząca usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne. AON ma za zadanie przygotowanie i realizację szczegółowego programu rehabilitacyjnego. Realizuje się go w salach rehabilitacyjnych, zakładach opieki i domu pacjenta. Asystent pomaga pacjentowi również w czynnościach dnia codziennego. Poza rehabilitacją fizyczną opiekun dba również o stan psychiczny podopiecznego i stara się ułatwiać i pomagać w każdej sytuacji życiowej. 




Jak zostać AON?
Po pierwsze trzeba spełniać wymagania.
Podstawowym i zasadniczym jest wykształcenie. Musi być minimum średnie. Przy wyborze szkoły należy pamiętać o tym, by nie koncentrować się tylko i wyłącznie na przyswajaniu teorii z zakresu pedagogiki specjalnej, fizjologii i anatomii, zasad rehabilitacji i pierwszej pomocy, to oczywiście podstawa, ale liczą się także praktyki.

Gdzie się uczyć?
W Gloker proponujemy roczny kurs asystenta osoby niepełnosprawnej lub dwuletni kurs opiekuna w Domu Opieki Społecznej i dajemy dyplomy z certyfikatem w języku angielskim. Do tego w programie podstawy zawodu: psychologia, socjologia, anatomia, patologia, język migowy, rehabilitacja plus praktyki, dużo praktyk- na to stawiamy w naszej szkole.
Ponieważ AON to teraz zawód przyszłości również za granicą- a szczególnie w Niemczech, do zajęć wprowadziliśmy dodatkowo kurs języka niemieckiego.
Postaraliśmy się o dofinansowanie i ten kierunek jest u nas BEZPŁATNY.



Co z pracą?
Po ukończonym kierunku o pracę można starać się w organizacjach, fundacjach pomocy osobom niepełnosprawnym, klinikach rehabilitacyjnych, sanatoriach w kraju i za granicą.
Według badań przeprowadzonych przez Sedlak&Sedlak:
Na koniec chcemy tylko podsumować. Praca w tym zawodzie będzie zawsze, ponieważ żyjemy w starzejących się społeczeństwach.
Jeśli PROGRAM naszego kierunku jest odpowiedzią na Wasze potrzeby – zapraszamy!
Rekrutacja trwa do 5 marca, a jej warunki znajdziecie na STRONIE.

















Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac