Przejdź do głównej zawartości

Jak zostać coachem





Coaching to inaczej pomaganie drugiej osobie w odkryciu jej mocnych stron i możliwości rozwoju. To proces mający na celu rozwijanie mocnych stron i przekraczanie własnych barier i ograniczeń. Termin coaching pochodzi od staroangielskiego słowa coche- czyli wóz, karoca. W coachingu zadaniem prowadzącego sesję spotkania jest dosłownie „przeprowadzenie”ucznia przez kolejne etapy, mini zadania w drodze do obranego celu.






O tym, kolejnym ze szczytu listy zawodów przyszłości, też już kiedyś pisaliśmy.
Zainteresowanych odsyłamy do naszego posta o coachingu.
Znajdziecie w nim odpowiedzi na pytania: czym jest coaching i dlaczego jest dziś tak bardzo potrzebny wielu ludziom.
Tu skupimy się na tym jak wybrać szkołę, na czym się skupić podczas nauki? Jak i kiedy aplikować? Gdzie można potem znaleźć pracę i ile zarabiać?
Będzie konkretnie i krótko.
Na zaostrzenie apetytu, pod linkiem artykuł o tym JAK WYGLĄDA PROFESJONALNA SESJA COACHINGOWA.

A my wracamy do tematu wyboru szkoły. Jak w każdym zawodzie, oprócz tak zwanego „drygu”, bardzo istotne są oczywiście kwalifikacje i jeśli to już możliwe- doświadczenia. Tak, od razu zechcecie zauważyć, że po ukończeniu szkoły trudno mówić o doświadczeniu. Otóż nie do końca. Jeśli wybierzecie szkołę, która gwarantuje Wam dużą ilość praktyk, to automatycznie zyskujecie pewność, że nie tylko usłyszycie teorię, ale i w warunkach naturalnych ( pracownie, potencjalne miejsca pracy) będziecie musieli odbyć praktyki, innymi słowy- pracować czyli zdobywać doświadczenie. W wyborze szkoły więc kierujcie się po pierwsze KADRĄ po drugie PRAKTYKAMI.
Nasz program znajdziecie TUTAJ:)




Kolejna kwestia to miejsca pracy i zarobki.
Jest wiele rodzajów coachingu one też determinują Wasze przyszłe miejsca pracy. Rozróżniamy coaching rodzicielski, podróżniczy, zawodowy, sex coaching, zen coaching czy coaching kariery.
Możecie pracować ”u siebie” czyli założyć własną działalność, prowadzić własny gabinet, szukać zleceń w dużych korporacjach, organizacjach biznesowych, szkołach, ośrodkach pomocy. Możecie też zostać etatowym coachem w jednym z wyżej wymienionych.

Ile zarabia coach?
Według najnowszego raportu Sedlak&Sedlak cena pojedynczej sesji coachingowej waha się między 80- 300 zł jest to około godzina pracy.
Ostatnia kwestia jak i gdzie aplikować. Cóż, jeśli wybierzecie naszą szkołę aplikować możecie przez cały rok. Naukę zaczynamy w marcu, także jeśli Wasza przygoda z coachingiem ma się zacząć w tym roku- radzimy się pośpieszyć.
Wszystkie informacje o rekrutacji znajdziecie TUTAJ.
Do zobaczenia?

























 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac