Przejdź do głównej zawartości

Jak zostać projektantem grafiki i multimediów?



  
WSB-NLU   



 
Zanim wybierzemy ten kierunek, w naszej lub innej szkole, warto zadać sobie pytanie, czy mamy odpowiednie predyspozycje. Ważne będą nasze zdolności plastyczne, bez dwóch zdań. Nie bez znaczenia będzie nasza kreatywność, jak w każdym zawodzie artystycznym. A bez znajomości i łatwości w obsługiwaniu odpowiednich programów komputerowych to właściwie – ani rusz.
Obsługi programów graficznych tj. Adobe Photoshop, CorelDRAW, QuarkXPress, 3D Studio Max, AutoCAD, Flash i wielu innych oraz kreatywności plastycznej, komunikatywności i branżowego języka angielskiegotego Was nauczymy.
Otwartości na nowe, wrażliwości na piękno, estetyki – nie i to już Wasze zadanie.
Nadal wiecie, że to kierunek absolutnie dla Was? Świetnie! Idźmy dalej.




Czym zajmuje się projektant grafiki?
Po pierwsze grafika wydawniczy czyli książki, czasopisma, plakaty, billboardy, ulotki, foldery itp.
Po drugie grafika multimedialna , czy pełne spectrum 3D - animacje, prezentacje multimedialne, spoty filmowe, filmowe efekty specjalne, tworzenie aplikacji multimedialnych, gier, programów edukacyjnych.

Gdzie może pracować projektant grafiki i multimediów?
Na szczęście możliwości mamy bardzo wiele.
Na dobrego grafika polują agencje reklamowe i PR, wydawnictwa, korporacje. Wielu świetnych grafików pracuje na zasadzie freelance'u, zdalnie, z domu, na zlecenie.




Ile można zarobić?
Dużo ;) Art director w dobrej agencji może zarobić nawet 9 tys złotych brutto, jeśli pracuje jako freelancer może zarobić nawet więcej. Tu zarobki zależą oczywiście od ilości zleceń. Jako szef działu w firmie grafik zarobi najmniej 2 tysiące brutto. Jest jeden warunek: zarabiasz dużo kiedy jesteś naprawdę dobry.

Co teraz? Wybierz szkołę i aplikuj.










Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac