Przejdź do głównej zawartości

Fotografie, które poruszyły kulturę. Te zdjęcia musisz znać.

Kierunki Fotograf i Technik fotografii i multimediów w szkole policealnej Gloker ruszają od września. Rekrutacja już trwa, więc nie trać czasu i zarezerwuj miejsce już teraz TUTAJ. Potem zapraszamy do sekretariatu w celu dopełnienia formalności.

Fotografia niesie w sobie ogromną moc. Zwłaszcza ta dokumentalna, ukazująca realia świata, która szczególnie porusza. Przed Wami kilka fotografii, które upamiętniają niezwykłe momenty w historii i pobudzając do refleksji, zwracają uwagę na wybrane zagadnienia, a czasem nawet mają realny wpływ na kształt kultury.


Widok z okna w Le Gras

Fotografia uznana za pierwszą na świecie, uchwycona została przez Josepha-Nicéphora Niepce. Jej powstanie datuje się na przełom lat 1826/1827. Powstanie fotografii miało niebagatelny wpływ na rozwój kultury, nie tylko popularnej, ale i całej kultury świata – umysłowości, sposobów myślenia i postrzegania. 
 

Człowiek na księżycu

źródło zdjęcia
W 1969 roku dowódca statku Apollo 11, Neil Armstrong, wykonał zdjęcie człowieka stawiającego kroki na księżycu. Był nim Buzz Aldrin, jeden z pierwszych ludzi lądujących na Księżycu.


Abbey Road

Fotografia ta na stałe zagościła w kanonie popkultury i stała się nie tylko symbolem Beatlesów, ale i całego ich muzycznego pokolenia. Przechodzących przez ulicę muzyków uchwycono w kadrze w roku 1968 w Londynie. Abbey Road to nazwa owej ulicy, od której zaczerpnięto nazwę na płytę Beatlesów.


Hazel Bryan Massery

Na zdjęciu widać krzyczącą na czarnoskórą Elizabeth Eckford, amerykankę Hazel Bryan Massery, studentkę Little Rock Central High School. Sprawa dotyczy problemu segregacji rasowej, który nasilił się w 1957 roku, kiedy siedem czarnoskórych dziewcząt po raz pierwszy dołączyło do  szkoły. Wywołało to sprzeciw wśród dotychczasowych uczennic, w tym właśnie słynnej już Hazel Bryan Massery.



 Żydowskie dziecko 

Fotografię wykonano w Warszawie w roku 1942. Jest symbolem prześladowań Żydów dokonywanych przez Niemców w trakcie II wojny światowej. Zdjęcie historyczne, które ucieleśnia wojenne realia, jest tym samym obrazem znaczącym dla dziedzictwa kulturowego.

Protest buddysty 
źródło zdjęcia
Mrożące krew w żyłach zdjęcie ukazuje losy mnicha, który w ramach sprzeciwu wobec represji buddystów stanął w płomieniach, nawet nie drgnąwszy. Był nim Quang Duc, a zdarzenie miało miejsce w Sajgonie naprzeciwko Ambasady Kambodży. Fotografia w moment obiegła świat wzbudzając wielkie emocje. Skłoniła do refleksji i zapoczątkowała dialog dotyczący kwestii kulturowo-religijnych. Fotografia została wykorzystana do stworzenia okładki płyty Rage Against The Machine.

Chcesz zostać fotografem?

Choć fotografia może być nie lada sztuką, nie ma nic prosztszego, by już niedługo zostać wybitnym fotografem. Talent może nie wystarczyć. Co zatem zrobić? Zapisz się na kurs fotografii w szkole Gloker, by zdobyć techniczne i artystyczne umiejętności – Fotograf lub Technik Fotografii i multimediów. I uwaga – możesz uczyć się za jedynie 50zł miesięcznie. Sprawdź tutaj, co trzeba zrobić, by skorzystać z promocji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac