Przejdź do głównej zawartości

PEGAN, MIND, DASH – BRZMI JAK CZARNA MAGIA? POZNAJ SEKRETY DIETETYKI.Spokojnie to tylko diety. I to podobno jedne z najzdrowszych.

W obecnych czasach coraz więcej mówi się o sprawach związanych ze zdrowiem i dietą. Coraz większą uwagę przywiązuje się do jakości i rodzaju produktów, które spożywamy. Zwłaszcza, gdy w sklepach mamy mnóstwo produktów przetworzonych i to wątpliwej jakości. 

Pewnie wielu z Was stanęło już przed wyborem właściwej dla siebie diety. Oczywiście w planowaniu jadłospisu należy uwzględnić indywidualne predyspozycje i zapotrzebowania na poszczególne składniki. Nie zawsze jednak warto ryzykować działanie na własną rękę, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie. Czasem lepiej oddać się w ręce specjalisty. Dietetyk posiada szeroką wiedzę na temat prawidłowego żywienia, dzięki czemu jest w stanie ułożyć spersonalizowane menu dla swojego pacjenta.

INTERESUJE CIĘ DIETETYKA?
Gluten, kazeina, laktoza, cukier, lektyny – od tego wszystkiego może zamieszać się w głowie. Jak oddziałują na organizm? Czy rzeczywiście są tak szkodliwe? Opinie są sprzeczne, o czym świadczą słynne diety, czasem tak bardzo rozbieżne - na przykład Pegan lub Paleo z jednej strony, a z drugiej strony Dash. Meandry dietetyki rozjaśni Ci rozbudowany program nauczania na kursie dietetyki szkole policealnej Gloker. 

Tam zostaniesz certyfikowanym specjalistą. Szkoła policealna Gloker oferuje naukę na kierunku Bio Dietetyka, a program obejmuje między innymi podstawy żywienia człowieka, medycynę naturalną, diety w chorobach, chemię żywności, psychologię żywienia, suplementację, ziołolecznictwo czy działalność gospodarczą! A teraz kilka słów o wspomnianych wyżej dietach. 

DIETA PEGAN
Pegan to po prostu połączenie vegan i paleo. Na pierwszy rzut oka to połączenie wydaje się absurdalne. Jak połączyć duże ilości mięsa z dietą, która wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego? Twórcą diety jest dr Mark Hyman. Jakie są główne zalecenia?
- rezygnacja z produktów zbożowych (przede wszystkim eliminacja glutenu),
- rezygnacja z nabiału,
- rezygnacja z produktów przetworzonych,
- eliminacja w dużym stopniu cukru,
- produkty roślinne jako podstawa żywienia,
- mięso jedynie jako dodatek do potraw roślinnych,
- rośliny strączkowe i ryby jako dodatek,
- dobre tłuszcze roślinne (nienasycone). 

DIETA DASH
Dieta Dash jest szczególnie pomocna w problemach z podwyższonym ciśnieniem tętniczym. Podaż kalorii ma się ograniczać do 2000. Jakie są główne zalecenia?
- ograniczone spożycie soli,
- dużo pełnoziarnistych produktów zbożowych (kilka porcji w ciągu dnia),
- zwiększona podaż warzyw i owoców,
- zwiększona podaż nabiału (kilka porcji w ciągu dnia),
- spożycie produktów strączkowych (kilka porcji w ciągu tygodnia). 

DIETA MIND
Dieta idealna dla ducha i ciała. Nie tylko pomaga zachować zgrabną sylwetkę i zdrowe ciało, ale wpływa także na pamięć i koncentrację. Opracowana została przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Chicago. Jakie są główne zalecenia?
- duża ilość zielonych warzyw, np. szpinak, brokuł, jarmuż, sałata (kilka porcji dziennie),
- orzechy w codziennym menu,
- wprowadzenie do diety owoców jagodowych,
- produkty pełnoziarniste (około 3 porcji dziennie),
- wprowadzenie ryb i drobiu do diety,
- oliwa z oliwek jako główne źródło tłuszczu,
- kieliszek wina dziennie:) 

ILE ZARABIA DIETETYK?
Dietetyk to dobry zawód, a jego wynagrodzenie może być bardzo wysokie. Przeciętne miesięczne zarobki to około 2800zł brutto, ale spora grupa osób pracujących w tym zawodzie zarabia około 3500zł brutto na miesiąc. Jest to zawód, który umożliwi Wam prowadzenie własnej działalności gospodarczej, dzięki której możecie sami decydować ile i gdzie pracujecie, jakie macie ceny i tym samym ile zarabiacie. 

Zapisz się na roczny kurs Bio Dietetyki w szkole policealnej Glokerrekrutacja ciągle trwa. Skorzystaj z promocji  i ucz się za jedynie 50zł miesięcznie. Zostaniesz specjalistą w zaledwie dwa semestry. Więcej dowiesz się w sekretariacie

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker
1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów- można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarialne (jeżeli jest ono wystawione za granicą musi …

Jak skorzystać z dofinansowania i uczyć się za 50zł miesięcznie?

Powoli koniec rekrutacji - sprawdź jak się zapisać
Jak skorzystać z dofinansowania na naukę w szkole policealnej Gloker? Dzięki dofinansowaniu obniżamy czesne do zaledwie 50zł za miesiąc. Rekrutacja do 15 września.

Jak skorzystać z dofinansowania? 
Zapisz się na drugi kierunek bezpłatny, a kierunek płatny wyniesie Cię jedynie 50zł miesięcznie. Tym sposobem możesz uczyć się na aż dwóch kierunkach za tak niewielką kwotę!

Jak pogodzić naukę na dwóch kierunkach?
U  nas bez problemu połączysz naukę na dwóch kierunkach. Zjazdy na kierunkach zaocznych bezpłatnych nie pokrywają się ze zjazdami na kierunkach zaocznych dofinansowanych. Zajęcia odbywają się naprzemiennie (nie dotyczy to kierunków w trybie weekendowym - zajęcia w każdy weekend). Możesz też wybrać tryb dzienny + tryb zaoczny. W sekretariacie dowiesz się więcej na temat trybów nauczania na poszczególnych kierunkach - zadzwoń.

Na jakie kierunki bezpłatne jeszcze rekrutujemy?  
Technik masażysta z fizjoterapią
Opiekun medyczny
Terapia zajęcio…

We wrześniu nadal rekrutujemy!

Nie wybraliście jeszcze kierunku?
Nic straconego - w Gloker przyjmujemy zapisy do 5 września na wszystkie kierunki (szczególnie te bezpłatne w szkole policealnej), a do 15 września na kierunki, na które będą jeszcze miejsca. Liczy się kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc ograniczona. Niektóre z naszych kierunków są całkowicie bezpłatne, a pozostałe są dofinansowane - możecie skorzystać z promocji i uczyć się na nich za jedyne 50zł miesięcznie.

Na jakie kierunki przyjmujemy jeszcze zapisy?
Technik masażysta z fizjoterapią Fizjoterapia   Opiekun medyczny
Terapia zajęciowa
Technik usług kosmetycznych  Stylizacja i wizaż   Technik rachunkowości
Technik informatyk (z programowaniem) Technik fotografii i multimediów  Fotograf 
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektant grafiki i multimediów Florysta
Dekorator wnętrz
Bio dietetyka  Kucharz Technik żywienia i usług gastronomicznych  Cukiernik Technik technologii żywności  Fryzjer  Technik usług fryzjerskich

Jakie dokumenty są potrzebne?
- oryginał świadect…