Przejdź do głównej zawartości

Opiekun medyczny – ostatnia szansa, aby podjąć naukę w systemie zaocznym!

Trwają prace w  Ministerstwie Zdrowia nad zmianą kształcenia Opiekunów medycznych. Co może się zmienić? Przede wszystkim czas trwania nauki zostanie wydłużony z roku do dwóch lat, a kształcenie w szkole policealnej będzie odbywać się wyłącznie w formie dziennej.



Dlaczego ten nabór jest taki ważny?

Zapisując się na ten kierunek dziś, za rok otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły, certyfikat kwalifikacji zawodowej, dyplom zawodowy oraz suplement w języku angielskim (tzw. Europass). Osoby, które zapiszą się na ten sam kierunek zaledwie pół roku później, na dokument potwierdzający kwalifikacje w zawodzie będą czekać aż 2 lata!

Czy zawód opiekun medyczny jest dla Ciebie?

Praca opiekuna medycznego choć niełatwa i wymagająca, może okazać się bardzo satysfakcjonująca, zwłaszcza dla osób o rozwiniętych zdolnościach interpersonalnych. Jeśli cechuje Cię empatia, cierpliwość, wyrozumiałość oraz tolerancja i poszanowanie godności drugiego człowieka, to zawód stworzony dla Ciebie. Dodatkowym atutem będzie umiejętność pokonywania ograniczeń w działaniu oraz odporność na trudne sytuacje i stres. Opiekun podczas swojej pracy powinien wykazać się umiejętnością pracy w zespole, ponieważ będzie asystował personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Charakterystyka pracy oraz możliwości zatrudnienia.

Opiekun medyczny to osoba, która profesjonalnie pomaga osobie chorej i niesamodzielnej w  codziennym życiu.  Oprócz pomocy przy zaspokojeniu potrzeb natury biologicznej, opiekun pomaga zaspokajać potrzeby bio-psycho-społeczne. Podczas swojej pracy rozpoznaje i rozwiązuje problemy osoby chorej, dąży do podtrzymania aktywności społecznej i do zwiększenia samodzielności życiowej podopiecznego.  

Opiekun medyczny może podjąć pracę w szpitalach, zakładach opiekuńczych, domach pomocy społecznej lub pracować bezpośrednio z podopiecznym, świadcząc opiekę indywidualną. W Polsce zarobki wahają się w granicach 2600 zł brutto, natomiast podejmując pracę za granicą jako opiekun w domu podopiecznego, za całodobową opiekę można uzyskać ok 1900 euro.

 

Stawiamy na praktykę zawodową!

Naszymi wykładowcami są praktycy, którzy na co dzień pracują w Szpitalach, Warsztatach Terapii Zajęciowej czy Domach Pomocy Społecznej. Pod okiem wykwalifikowanych profesjonalistów zdobędziesz wiedzę z zakresu anatomii i fizjopatologii, psychologii i socjologii, zdrowia publicznego czy języka migowego. Będąc Słuchaczem szkoły policealnej Gloker w Krakowie na kierunku Opiekun medyczny, uzyskasz przede wszystkim umiejętności praktyczne. W drugim semestrze nauki czeka Cię aż 125 godzin praktyki i tylko 40 godzin teorii! Tutaj zapoznasz się z wykazem przedmiotów.

 

Zapisz się już dziś i rozpocznij bezpłatną naukę od lutego! Zdobądź w rok uprawnienia państwowe i pracuj w zawodzie przed zmianą przepisów!
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowa szkoła dla obcokrajowców

Darmowa szkoła dla obcokrajowców Gloker to międzynarodowa szkoła policealna. Mamy uczniów z całego świata – w semestrze wiosenno-letnim uczą się u nas osoby pochodzące z Maroko, Nigerii, Turcji oraz bliżsi sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Kształcimy tylko w języku polskim, ale specjalnie dla naszych uczniów mamy bezpłatne lekcje polskiego i uczymy słownictwa zawodowego. Polska wiza studencka Obcokrajowcy chcący uczyć się w Polsce muszą przede wszystkim wystąpić o długoterminową polską wizę studencką. Jest ona wydawana na okres od 91 do 365 dni. Co kolejno należy zrobić żeby uczyć się w Polsce i dostać wizę Tylko dwa kroki dzielą Was od nauki w Gloker   1. Zapisać się do szkoły Nie wystarczy rezerwacja miejsca przez internet. Trzeba w sekretariacie złożyć komplet dokumentów - można je także wysłać pocztą - można wypełnić i poprosić znajomego o dostarczenie - znajomy może wypełnić w imieniu ucznia jeśli posiada upoważnienie notarial

KIERUNEK PÓŁTORAROCZNY - fizjoterapeuta

FIZJOTERAPEUTA 1. Przedmioty nauczania: - wychowanie fizyczne - psychologia z elementami etyki zawodowej - anatomia czynnościowa z fizjologią - teoretyczne podstawy fizjoterapii klinicznej - patologia - metodyka i systematyka ćwiczeń fizycznych - kinezyterapia zaopatrzenie ortopedyczne - pracowania kinezyterapii - fizykoterapia - pracowania fizykoterapii - masaż - pomoc doraźna 2. Praca: - kliniki i szpitale - sanatoria - gabinety rehabilitacji, gabinety kosmetyczne - domy pomocy społecznej, domy opieki nas osobami starszymi 3. Informacje i zapisy: - Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły przy ul. Szlak 32/1 - Nauka trwa trzy semestry - Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (co dwa tygodnie: sobota i niedziela). Wymagane dokumenty: - zdjęcia legitymacyjne (2 szt.) - ksero dowodu osobistego - przy zapisie należy wnieść opłatę I raty czesnego

Sprawdź, co warto wiedzieć przed egzaminem państwowym!

Przygotowujesz się do egzaminu państwowego? Nie denerwuj się. W szkole Gloker dbamy o to, aby egzamin był jak najmniej stresujący! Czasu pozostało niewiele, dlatego warto poznać kilka najważniejszych informacji. Sprawdź jak wygląda egzamin zawodowy teoretyczny i praktyczny - krok po kroku. Po pierwsze, egzamin praktyczny, będziesz zdawał w naszych pracowniach szkolnych! Brzmi świetnie, prawda? Zdarza się, że egzamin przeprowadzany jest w innym miejscu niż szkoła, w której Uczeń się uczy. Szkoła Gloker jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a to oznacza, że Egzaminator przyjedzie do Szkoły. Po drugie, przeprowadziliśmy egzaminy próbne w szkole, dlatego test, z wykorzystaniem systemu elektronicznego nie będzie zaskoczeniem. Czeka Cię więc egzamin bez stresu i strachu przed nieznanym. Nie taki diabeł straszny, czyli kilka słów o tym, jak przebiega państwowy egzamin. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Okręgową Komisję Egzaminac